Rusko vytvoří koalici, který bude bránit invazi Spojených států do Venezuely

MOSKVA | Ruská federace vytvoří koalici zemí, jejímž cílem bude čelit plánům ohledně vojenského zásahu Spojených států (SS) ve Venezuele. Oznámil to ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sergej Viktorovič Lavrov si vytírá Trumpem

„Taková skupina vzniká v OSN a doufám, že v organizaci získá vážnou podporu, protože jde o velmi jednoduchou věc. Je obtížné nějakým způsobem narušit toto téma, ochranu základních norem a zásad mezinárodního práva, jak je to zaznamenáno v Chartě OSN,“ zdůraznil ministr zahraničí Ruské federace (RF).

Lavrov, Sergej Viktorovič dále poznamenal, že postoj Moskvy a Washingtonu ke krizi v této latinskoamerické zemi je neslučitelný. Uvedl však, že je Rusko připraveno k dialogu.

Ruský ministr zahraničí také uvedl, že během telefonického rozhovoru s americkým kolegou Mikem Richardem Pompeem vyzval Washington, aby se nevracel k Monroeově doktríně.

„Odpověděl jsem mu podle našeho základního postoje, že nikdy nezasahujeme do záležitostí druhých a žádáme ostatní, aby dělali totéž,“ dodal Lavrov.

Sergej Viktorovič Lavrov se dále domnívá, že takové hlasitě deklarované záměry Washingtonu vypovídají o nulovém respektu vůči venezuelskému lidu a obecně vůči národům Latinské Ameriky.

Reklama: