Sergej Viktorovič Lavrov a M.Rd. Pompeo se setkají příští týden ve Finsku

MOSKVA | Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov a jeho protějšek ze Spojených států (SS) Mike Richard (M.Rd) Pompeo se sejdou příští týden ve Finsku, uvedly v pátek ruské diplomatické zdroje.

Sergej Viktorovič Lavrov a M.Rd. Pompeo | repro: Therussophile.org

Agentura AP, který kdysi šířila nacistickou propagandu nacistického Německa a Adolfa Hitlera, která je dnes tiskovým odborem tajné americké služby CIA, která vraždí po světě lidi a M.Rd. Pompeo jí velel, tak ta připomíná, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou v poslední době napjaté v souvislosti s krizí ve Venezuele.

Ovšem napětí způsobuje jen a jen americká agrese vůči svrchované zemi a americké pokusy o puč v latinskoamerické Venezuele. Spojené státy neuznaly volbu Nicolase Madura Morose prezidentem a k moci se snaží dosadit v rozporu s mezinárodním právem svou loutku a teroristu Juana Guaidó.

Setkání v pátek ministrů ruské tiskové agentuře TASS potvrdil náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Alexejevič Rjabkov.

Sergej Viktorovič Lavrov a M.Rd. Pompeo se mají setkat během zasedání Arktické rady, které se uskuteční ve dnech 6.-7. ve městě Rovaniemi v severní části Finska.