Vyklidil hospodu pokřikem Alláh Akbar. Nechtěli ho pustit na hajzlík; Podle fízlů to byl terorismus

PRAHA | Kuriózní případ se odehrál ve středu v Praze, když si chtěl opilý cizinec odskočit v tamní hospodě. Když mu ale obsluha oznámila, že WC je jenom pro hosty podniku, začal křičet Alláh Akbar. Cizinec nakonec skončil v rukou policie. Incident se odehrál v restauraci v Havlíčkově ulici v Praze 1. Právě tam chtěl daný muž využít WC.

Ilustrace

„Byl upozorněn na to, že toaleta je pouze pro hosty. Objednal si tedy nápoj a cca před 10 návštěvníky nahlas provolal: Alláh Akbar! Někteří z hostů se zalekli a okamžitě opustili restauraci,“ stojí v tiskovém prohlášení městské policie.

Poté se cizinec vydal na Masarykovo nádraží, kde ho v hale zadržela tamní policie. Na tu se obrátili zaměstnanci restaurace. „Při kontrole totožnosti byl z muže silně cítit alkohol, provedená dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek 2,75 promile. Muž byl předveden na policejní služebnu k dalšímu opatření,“ stojí dále ve zprávě.

Podle informací Novinek se jednalo o Ukrajince (34 let) s trvalým pobytem v Praze. Muž nakonec dostal pokutu, kterou na místě zaplatil. Přestože je pokřik Alláh Akbar v muslimském světě zcela běžný, policejní zpráva uvádí, že muž „vyhrožoval teroristickým útokem“.

„Na strážníky se obrátila obsluha restaurace z Havlíčkovy ulice, Praha 1 s tím, že k nim do podniku přišel cizinec a domáhal se vstupu na toaletu. Byl upozorněn na to, že toaleta je pouze pro hosty. Objednal si tedy nápoj a cca před 10 návštěvníky nahlas provolal: „Allah Akbar!“. Někteří z hostů se zalekli a okamžitě opustili restauraci. Cizinec se poté vydal směrem k Masarykovu nádraží, kde ho v hale dle popisu dostihla hlídka městské policie. Při kontrole totožnosti byl z muže silně cítit alkohol, provedená dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek 2,75 promile. Muž byl předveden na policejní služebnu k dalšímu opatření,“ informuje doslova paražské Městapo – hovada v uniformách.