Uchránit cyklisty od nedůstojného nahánění policejními hlídkami

Už potřetí Senát schválil toleranci malého množství alkoholu u cyklistů. Na čtvrtečním zasedání senátního pléna jsme totiž schválili můj pozměňovací návrh, který rozšířil poslanci předloženou toleranci alkoholu u vodáků právě také na cyklisty.

Ivo Valenta

Senátoři tak dali jasně najevo, že již nechtějí čekat nekonečné měsíce a roky, než se poslanci rozhoupají a a projednají senátní návrh novely zákona. Teď tak musí učinit nejpozději na červnové schůzi. A chci věřit tomu, že i mezi poslanci se najde většina těch, kteří dají přednost zdravému selskému rozumu a neotočí se zády k cyklistům, kteří jezdí např. po moravských vinařských stezkách.

Vždyť většina cyklistů si stejně dá jedno pivo nebo ochutná sklenku vína od místních vinařů, aniž by byla jakýmkoliv rizikem pro sebe nebo pro své okolí. Tolerance alkoholu platí také v sousedním Rakousku či na Slovensku. Tak proč má být České republika pomyslným pohádkovým královstvím pyšné princezny a okolní země královstvím prince Miroslava?

Právě teď máme jedinečnou šanci dotáhnout toto mnoho let trvající úsilí do finále a již letošní burčákovou sezónu uchránit cyklisty od nedůstojného nahánění policejními hlídkami a hrozbou až dvacetitisícové pokuty.

Reklama: