Náhody? Maduro vyzval armádu k obraně před invazi Spojených států do Venezuely, pak teroristé zavraždili generála letectva a zřítil se vojenský vrtulník

CARACAS | Legitimní prezident Venezuely Nicolás Maduro Moros opakovaně varoval Spojené státy (SS) před zapojením armády do probíhající politické krize ve Venezuele. Jeho poslední proslov k vojákům přichází po neúspěšném vojenském povstání, kterému velel šéf opozice, terorista a vlastizrádce Juan Guaidó, který je navíc jen hloupou loutkou banditů z Washingtonu.

Maduro se směje rozzuřenému pošukovi Trumpovi

Prezident Nicolás Maduro Moros vyzval armádu, aby byla připravena na to, že Spojené státy (SS) zahájí útok ve Venezuele. V sobotu o tom informovala agentura France-Presse. Maduro vojákům oznámil: „Buďte připraveni bránit svou zemi se zbraněmi v rukou, pokud se SS jednoho dne odváží dotknout této posvátné země.“

Taková slova zazněla v prezidentově projevu na vojenské základně, kde se shromáždilo několik tisíc vojáků, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Náhoda? Ve Venezuele se zřítil vojenský vrtulník

Ve zříceném vrtulníku se nacházelo sedm lidí. Havárii potvrdil starosta obce El Hatillo Elías Sayegh. Na místo se vydali záchranáři.

„Dnes ráno se v oblasti Oripoto, přesněji v El Volcán, zřítil vojenský vrtulník se sedmi lidmi na palubě. Náš tým civilní obrany El Hatilla pomáhá s pátracími operacemi,“ napsal starosta El Hatillo, které leží ve státě Miranda na severu Venezuely.

Podle předběžných zpráv se mohlo jednat o vrtulník Bell 412. O posádce zatím nejsou žádné informace.

Další náhoda? Generál letectva Národní bolívarovské gardy byl zavražděn při teroristickém útoku

Generál letectva Národní bolívarovské gardy, tři vojáci a dva policisté se stali obětí útoku neznámých teroristů ve venezuelském státě Aragua, uvádí v sobotu portál Infobae, na který se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle předběžných údajů padli do léčky, když se vraceli brzy ráno z kontroly jednoho ranče, zaměřené na činnost teroristů. Skupinu tvořilo 25 vojáků a pět policistů.

Teroristé začali střílet z dobře organizovaného úkrytu, vytvořeného díky členitému terénu. Následkem útoku zahynuli čtyři vojáci včetně generála a dva policisté. Další čtyři členové skupiny byli zraněni a převezeni do nemocnice.


Očekává se, že vůdce teroristů podporovaných Spojenými státy (SS) Juan Guaidó uspořádá další stávku, a bude chtít, aby se do protestů na vojenských základnách Venezuely zapojily ozbrojené síly.
Politická krize ve Venezuele vyvrcholila tento týden, když loutka SS a samozvaný prezident Juan Guaidó informoval o konečném tlaku na svržení Madura.
V úterý Guaidó vyzval venezuelské vojáky a armádu, aby se zapojili do jeho pokusu o státní převrat.
Teroristu uposlechla jen část vojáků a prezident Nicolás Maduro Moros následující den prohlásil, že povstání bylo neúspěšné.
V pátek některá média informovala o tom, že se venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino López spolu s dalšími představiteli elity země údajně dohodl s Trumpovou administrativou na zatčení prezidenta Nicolase Madura a na předání moci opozičnímu lídrovi Juanovi Guaidóvi.
Podle dohody měl být Maduro zatčen tento týden, a to během pokusu o převrat. Nestalo se, tak to byl zase jen hoax vypuštěný z Washingtonu, aby tak vyhnali lidi do ulic a byl spuštěn masakr.