Brežněvovy tanky nás přijely učit, co je „demokracie“. Nyní nás chce EU učit, jak máme volit

PROSTĚJOV | Místopředseda politického hnutí Svoboda a přímé demokracie, a předseda poslanecké frakce v Poslanecké sněmovně Radim Fiala se zúčastnil setkání aliance vlastenců Evropa národů a svobody, které proběhlo v bulharské Sofii.

EUSSR – Sovětská totalita v EU

Právě tam přednesl projev k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu. Část svého vystoupení citoval na své stránce na Facebooku, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Fiala zmínil historické paralely mezi moderní politikou Evropské unie a událostmi z roku 1968, které se udály v Československu.„Tyto eurovolby jsou referendem o politice Evropské unie, která je totalitní, protože popírá suverenitu národů. Pod Sovětským svazem Brežněvovy tanky přijely, aby nás učily, co je ‚demokracie‘, nyní nás také chce Evropská unie učit, jak máme volit…“ píše poslanec.

Fiala poté vyjádřil radost nad tím, že se znovu setkal s francouzskou političkou Marine Le Penovou a „přáteli z bulharské strany Vůle“.

Volby do Evropského parlamentu v České republice proběhnou v termínu 24.–25. května. V jiných členských zemích Evropské unie volby probíhají až do neděle a výsledky se očekávají 26. května večer.

Reklama: