Kdo nekritizuje Zemana, dostane po čuni bez ohledu na to, co předtím dělal

PRAHA | Pražský poslanec a zastupitel hnutí ANO Patrik Nacher se v rozhovoru pro Parlamentní listy rozpovídal o dvojím metru české vnitřní politiky a pokusil se odhadnout, proč právě Češi patří mezi největší euroskeptiky. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Patrik Nacher – euroskeptik z ANO s pošukem v Karlem v zádech

Připomeňme si nedávné setkání prezidenta Miloše Zemana s jeho čínským kolegou Si Ťin-pchingem v Pekingu, na které ho doprovázel i hokejista Jaromír Jágr. Za tuto společnou cestu do Číny se na sportovce snesla vlna kritiky.

Pro havloidi z pražské kavárny je právě tato osobní mstivost, nenávist a pomlouvačství běžné: Kdo nejde s nimi, jde proti nim a upálí i své kněze! Když Dalajláma řekl, že v EU hrozí likvidace národů, že se tomu musí bránit, tak jej málem kamenovali a raději to utajili. Dalajláma srovnal národy EU s tím svým tibetským v Číně.

Dvojí metr pomatených havloidů

Poslanec Nacher s tím však nesouhlasí, vidí v tom totiž dvojí metr: „Je to další součást celkové mozaiky chování lepšolidí. Kdokoliv, kdo vyjádří sympatie prezidentu Zemanovi nebo se k němu chová neutrálně či jede do zemí jako je Čína, tak dostane tvrdě po čuni bez ohledu na to, co celý život předtím dělal. Nesouhlasím s tím. Je to dvojí metr a selektivní vidění,“ řekl, kdy lepšími lidmi míní havloidní sektu pošuků převážně z Pražské kavárny. Venkov tím moc postižen není.

Za příklad dále uvedl české prezidentské volby, v nichž proti sobě stáli Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Většina umělců tehdy podporovala Karla Schwarzenberga. Podle něj to totiž bylo bráno jako in.

Nicméně v momentě, kdy Martin Dejdar řekl, že by podpořil Miloše Zemana, spustil se na jeho osobu „hrozný bengál“: „Byl tu krásně vidět ten selektivní přístup, že podpora umělců jednomu z kandidátů se nerovná podpoře druhému,“ myslí si Nacher.

Evropská unie jako Sovětský svaz? A ta cenzura!

Za patnáct let členství v Evropské unie se Češi mohou zařadit k největším euroskeptikům v Evropě. A mezi takové lidi se řadí také Patrik Nacher. Podle něj je to dáno tím, že jsou Češi citlivější na to, když dostávají pokyny odjinud. „Zažili jsme to z Moskvy, ze strany RVHP. Nechci to úplně srovnávat, ale dneska určité paralely s tím najít můžeme,“ uvedl.

Politik se dále domnívá, že Češi citlivěji vnímají cenzurní zásahy do sociálních sítí: „To, co třeba v Německu či v Rakousku možná lidem tolik nevadí, u nás ano, protože jsme před rokem 1989 zažili skutečnou cenzuru. I to je důvod, proč jsem s Václavem Klausem mladším podepsal návrh ve vztahu k boji proti tomu postupnému cenzurování sociálních sítí.“


Na konci dubna se český prezident Miloš Zeman v Pekingu setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.
Na jednání ho doprovodila skupina českých ministrů, hokejista Jaromír Jágr, bývalý fotbalista Pavel Nedvěd a také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.
České investice v Číně se staly jedním z hlavních témat setkání.

Reklama: