Arabští teroristé odpálili na Izrael už okolo 250 raket. Na obou stranách jsou mrtví

JERUZALÉM | Raketová palba na Izrael z pásma Gazy neustává; raket již bylo asi 250, hlásily dnes ráno zpravodajské agentury o teroristickém útoku Islámského džihádu, což je spojenec teroristické skupiny Hamas. Teroristé deklarovali, že jsou připraveni v tom pokračovat v odpalování raket na Izrael. Na obou stranách jsou mrtví a zranění. Izrael zahájil odvetu.

Hamás – arabští teroristé z Pásma Gazy | repro: Sputnik (© AP Photo / Khalil Hamra)

Izraelské letectvo zaútočilo na více než 30 cílů v sektoru Gaza jako odpověď na trvající a nepřestávající teroristické raketové ostřelování ze strany arabských teroristů, sdělila armádní tisková služba.

Jsou bombardovány objekty dvou hlavních skupin enklávy: Teroristického hnutí Hamás a jeho spojence v terorismu Islámského džihádu.

„Bojová letadla Izraelských obranných sil zaútočila na 30 teroristických cílů teroristických organizací Hamás a Islámský džihád po celém sektoru Gaza,“ uvádí se ve svodce izraelské armády.

K cílům útoku patří výcvikové tábory a zbrojní dílny, vojenská námořní základna, hlídkové věže a dva raketomety. Je útočeno i na hlavní město pásma Gaza. Na obou stranách informují o mrtvých a zraněných. Počty jsou sporné. Izrael hlásí jednoho mrtvého, arabští teroristé tři mrtvé.

Ministerstvo zdravotnictví pásma Gazy uvedlo, že při leteckých útocích izraelské armády zahynul 22-letý Arab jménem Imad Násir. Další čtyři Arabové utrpěli při náletech a ostřelování z těžkých zbraní zranění. Na izraelské straně hlásí jednoho mrtvého.

Izraelský Žid zahynul v noci na neděli, kdy raketa vypálená teroristy z pásma Gazy zasáhla město Aškelon. Informovali o tom izraelští představitelé, jejichž citovala tisková agentura AFP. Policie uvedla, že muž po převozu do nemocnice podlehl kritickým zraněním, která utrpěl při útoku raketou.

Mluvčí nemocnice v Aškelonu identifikovala muže jako Mošeho Agadiho, 58-letého otce čtyř dětí. Žil v tomto městě a při útoku raketou byl právě mimo dům.

Blokáda: Izrael uzavřel přechody s pásmem Gazy i rybolovnou zónu u pobřeží středozemního moře

Izrael v sobotu oznámil, že zavírá své hraniční přechody s arabským pásmem Gazy, jakož i rybolovnou zónu vyhrazenou pro arabské rybáře.

Židovský stát k tomu přistoupil v důsledku raketové palby z pásma Gazy, které byli během soboty vystaveny oblasti na jihu Izraele.

Hraniční přechody, které slouží k pohybu osob a zboží, a rybolovná zóna budou uzavřeny až do vydání nového nařízení, upřesnila sekce izraelského ministerstva obrany, která vydala rozhodnutí o blokádě.


Reklama: