Bibi Netanjahu nařídil masivně potlačit teroristy v Gaze

JERUZALÉM | Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že nařídil armádě, aby pokračovala v masivních útocích proti arabským teroristům, kteří nezastavili raketové útoky z pásma Gazy. O prohlášení izraelského premiéra informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Likvidace prašivých psů v Gaze

„Dnes ráno jsem nařídil Izrael obranným silám, aby pokračovaly v masivních útocích proti teroristickým prvkem v pásmu Gazy,“ řekl v neděli Netanjahu na zasedání vlády. Dodal, že nařídil posílení vojsk rozmístěných na hranicích enklávy o další obrněné vozy, dělostřelectvo a pěchotu.

Izraelská armáda nedávno oznámila, že přesouvá na jih země tankovou brigádu, kterou chce použít v útočných operacích, pokud to bude nutné. Teroristé z Gazy vystřelili na 430 raket, které v Izraeli vraždily. Izrael zaútočil v Gaze na 220 teroristických cílů teroristických organizací Islámský džihád a Hamás.

Izraelské obranné síly (IDF) v sobotu zahájily nálety na cíle ve městě Gazy, což způsobilo značné škody na řadě budov. IDF uvedly, že zasáhly cíle, které patří teroristickým organizacím Hamás a Islámského džihádu.