Americká agrese a hrozba Íránu: SS přesouvají letadlovou loď a bombardéry na Blízký východ

WASHINGTON | Spojené státy (SS) posílají svou bojovou skupinu letadlové lodi USS Abraham Lincoln a jednotku bombardérů na Blízký východ. Má jít o varování pro Írán, oznámil v neděli poskok, terorista a zločinec po boku vůdce SS John Bolton. Který by měl být krásně oběšen někde na náměstí v Teheránu.

John Bolton | Laskavost zmrdovi přímo z očí vystupuje | Žere tento dobytek děti? | repro: YTB

Přesnou lokalitu umístění těchto námořních a leteckých sil válečný zločinec Bolton nespecifikoval. Zmínil se jen o jejich přesunu do regionu, který má v amerických ozbrojených silách na starosti Centrální velitelství. Tato oblast sahá od Sýrie na západě po Pákistán na východě, přibližuje agentura DPA.

SS si nepřejí válku s Íránem, zdůraznil Bolton v prohlášení. „Ale jsme plně připraveni reagovat na každý útok, ať už ze strany zástupce, Revolučních gard nebo řádných íránských sil,“ dodal.

Spojené státy uznaly Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. Na oplátku byly vojska SS na Blízkém východě označena Íránem za teroristy a v Íránu jsou vojska SS připsána na stejný seznam jako zrůdy Islámského státu – ty jsou v Íránu stříleni jako potkani. Budou Íránci střílet i potkany ze Spojených států?