Za internetové blbečky označil Miloš Zeman kritiky cesty Jaromíra Jágra do Číny

PRAHA | Prezident Miloš Zeman se postavil za Jaromíra Jágra, který byl kritizován na sociálních sítích kvůli jeho cestě do Číny. Prezident v rozhovoru pro Blesk také připustil, že za tuto cestu dostane Jágr vyznamenání. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jaromíra Jágra mohou kritizovat jen internetoví blbečci

Český hokejista Jaromír Jágr nedávno navštívil Čínu spolu s delegací prezidenta ČR Miloše Zemana, který byl v zemi na oficiální státní návštěvě. Tento hokejistův krok byl však negativně přijat havloidními presstitutkami, hovnometaři z ČT a některými vyšinutými uživateli sociálních sítí.

Hned na začátku rozhovoru se moderátorka Blesku zeptala prezidenta na jeho názor ohledně této vlny kritiky. Jestli mu Jágra bylo líto, nebo jestli takovou reakci očekával.

Zeman odpověděl, jak by jednal na jeho místě: „Vzhledem k tomu, že tady máme určité procento internetových blbečků, kteří rádi exhibují na sociálních sítích, tak bych se jich na jeho místě zeptal, co v životě dokázali – např. v tom hokeji nebo ve fotbale nebo v čemkoli jiném. Možná že jsou zakomplexovaní, protože jsou neúspěšní,“ řekl prezident Zeman.

A promluvil o jiné hokejové hvězdě. „No a pak bych jim zdvořile řekl, že jiná hokejová legenda, jmenovala se Wayne Gretzky, navštívil Čínu rovněž. Ale protože Kanaďani nebo Američani jsou poněkud inteligentnější, než ti – opakuji internetoví blbečci, konec citátu, tak tam ho, předpokládám, příliš nekritizovali.“

Další dotaz se týkal tendence prezidenta vyznamenávat lidí, kteří tzv. podporovali prezidenta, a navrhl změnit medaili Za zásluhy II. Stupně, kterou Jágr obdržel v roce 2010 od tehdejšího prezidenta Václava Klause, o stupeň výše.

„Děkuji za výborný tip. Mám tady v Lánech papír, kam si píšu seznam návrhů na vyznamenání. A hned jak tady skončíme, jdu do pokoje, a Jaromíra Jágra si tam připíšu,“ odpověděl Zeman. Následně tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček potvrdil, že Jaromír Jágr už je na seznamu oceněných.