Armáda maršála Chalífy Haftara informovala o zničení štábu vlády národní jednoty v Libyi

TRIPOLIS | Letectvo Libyjské národní armády (LNA) maršála Chalífy Haftara zaútočilo na řadu pozic v Tripolisu a zničilo operativní štáb vlády národní jednoty, v jehož čele byl Usama al-Džuvaili. O tom informoval operační štáb LNA, na který se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Polní maršál Chalífa Haftar | repro: Sputnik (© AP Photo / Mohammed El-Sheikhy, File)

„Libyjské letectvo (LNA) zaútočilo na řadu cílů, včetně diplomatického klubu, cesty vedoucí do mešity El-Kahili,“ uvádí se v prohlášení štábu. Podle prohlášení byly útoky „přesné a přímé“ a operační štáb Usamy al-Džuvailiho byl úplně zničen.


Velitel Libyjské národní armády maršál Chalífa Haftar vydal 4. dubna rozkaz svým silám, aby zahájily útok na Tripolis s cílem jeho „osvobození od teroristů“.
Ozbrojené jednotky loajální ke vládě v Tripolisu promluvili o odvetné operaci Vulkán hněvu.
Po svržení a vraždě libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 Libye prakticky přestala fungovat jako jednotný stát. V zemi nyní vládne duální moc.
Parlament zvolený lidem zasedá na východě, a na západě, v hlavním městě Tripolisu, Vláda národní jednoty, která byla vytvořena s podporou OSN a Evropské unie.
Úřady ve východní části země fungují nezávisle na Tripolisu a spolupracují s Libyjskou národní armádou

Reklama: