M.Rd. Pompeo je ten pravý na nesprávném místě. Patří do blázince nebo na šibenici? Našel spojení mezi Putinem a odpálením severokorejských raket. Kreml reaguje

MOSKVA | Spojovat rozhodnutí předsedy Korejské strany práce Kim Čong-una o raketových odpalech s jednáním s ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem je nemístné a absolutně nekorektní, oznámil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov, když komentoval prohlášení amerického ministra zahraničí Mika Richarda (M.Rd. zkráceno) Pompea.

Patří M.Rd. Pompeo do blázince nebo na šibenici?

M.Rd. Pompeo v rozhovoru pro televizní stanici CBS oznámil, že Kim Čong-un se o raketových odpalech rozhodl po schůzce s Putinem, Vladimirem Vladimrovičem která se konala 25. dubna ve Vladivostoku. Americký dobetek tak šířil, lži, dezinformace a propagandu, ale co se divit, že lže, když je odpovědný i za vraždy, když vedl CIA.

„Takové spojení je absolutně nekorektní, to můžeme oznámit zcela jednoznačně,“ řekl Peskov, Dmitrij Sergejevič novinářům, když odmítl lži M.Rda Pompea.


Dne 4. května jihokorejští armádní velitelé uvedli, že v noci KLDR odpálila rakety krátkého doletu.
Následně dodali, že bylo provedeno několik odpalů, přičemž nebylo použito slovo rakety. K odpalům došlo mezi 9:06 a 9:27 místního času (2:06 a 2:27 CET) nedaleko města Wonsan směrem k Japonskému moři, jejich let činil od 70 do 200 kilometrů. Uvádělo se, že sám Kim Čong-un řídil cvičné odpálení raket.
Předseda KLDR Kim Čong-un Rusko oficiálně navštívil 24. – 26. dubna. Ve Vladivostoku se sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, oba lídři projednali dvoustranné vztahy a bezpečnostní otázky.
Fotogalerie z odpalů ZDE.