Praha důstojně uvítala Noční vlky

Slavný ruský motorkářský klub Noční vlci byl pondělí 6. 5. 2019 v Praze přijat s patřičnými poctami a bohatým kulturním programem, který pro něj připravili čeští sympatizanti a podporovatelé.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

V pražském Braníku se uskutečnil stylový koncert, kde se střídali čeští a ruští interpreti, nechyběl ani kozácký pěvecký soubor, který své vystoupení zakončil zpěvem legendární písně Kaťuša (válečná píseň o dívce, nikoliv raketách, jak se mylně domnívají někteří nevzdělaní sluníčkáři). Akce byla uskutečněna pod záštitou Českého svazu bojovníků za svobodu Beskydsko, Česko-slovenského sněmu, motorkářských klubů ČR, SR, PL, Ruského střediska vědy a kultury, spolku Čest, Svoboda, Respekt a dalších firem a organizací.

Pocta byla protiváhou trapných odpůrců z řad eurohujerů, uctívačů banderovských vrahů, kolaborantů, přisluhovačů a zrádců, kteří u Olšanských hřbitovů trapně na Noční vlky zavile vyli jako sveřepí šakali. Jenže český národ nejsou oni, ale řada poctivých a čestných českých vlastenců, kteří stejně jako Noční vlci jsou hrdí na skutky svých otců a dědů, kteří se nacistickým zločincům postavili se zbraní v ruce a nemnoze položili na oltář vlasti i své životy.

Snahy o přepisování dějin jsou nemilým a trvalým úkazem dneška. Stejně jako se za minulého režimu tvrdilo, že nás osvobodila jenom Rudá armáda, dnes to vypadá, že to byla U. S. army. Ode zdi ke zdi. Je na čase přijmout objektivní a pravdivý výklad historie. Jinak jsme nuceni ji prožít znovu.

Reklama: