Zbláznila se bývalá ministryně spravedlnosti?

Velká část médií a překvapivě i komentátorů vyjadřuje jasný distanc vůči rozhodnutí, vůčipolitickému rozhodnutí, dvou soudců Ústavního soudu ve věci ostravského hoteliéra, který chtěl kádrovat ruské návštěvníky svého hotelu.

Vejce pro Paroubka | reproforo: youtube.com

Přesněji řečeno, ty návštěvníky hotelu pocházející z Ruska, kteří by písemně nevyjádřili svůj nesouhlas s ruskou anexí Krymu, nechtěl pustit do svého ubytovacího zařízení.

ČOI ohodnotila jeho výkon pokutou ve výši 50 000 Kč, poté hoteliér sejmul z dveří svého hotelu diskriminační oznámení vůči putinovcům z řad ruských turistů. Následně probíhal pink-pong v rámci soudní soustavy. A na závěr tohoto pink-pongu dva putinožroutší soudci českého Ústavního soudu celou věc zfamfulili.

V zásadě podle tohoto výstředního stanoviska Ústavního soudu je možné uplatnit v ubytovacím zařízení bez uzardění diskriminaci skoro vůči komukoliv. Nevím, jestli také vůči hezkým děvčatům, to by ovšem byla velká škoda.

Již několikrát v poslední době, dá se říci soustavně, přichází do veřejného prostoru se svými, poněkud popletenými názory někdejší ministryně spravedlnosti úřednické vlády Daniela Kovářová. Tentokrát se vyznamenala ovšem mimořádně. Již název jejího článku v pondělních Lidových novinách „Meze rozumné diskriminace“ mluví za vše.

Emeritní paní ministryně nás ve svém nejnovějším výtvoru seznamuje mj. také s esencí zdůvodnění Ústavního soudu, vzniklého péčí dvou zmíněných výtečníků, ústavních soudců.

Podle názoru těchto dvou lidí a také emeritní ministryně, jak to ona pěkně shrnula: „Diskriminace je přece v lidském světě přirozená. Tvrdit něco jiného by bylo popíráním objektivní reality, jíž lze prostým okem pozorovat kolem sebe“.

No, nevím, kde probíhá v mém okolí diskriminace, kterou bych považoval za přirozenou. Já bych po vyjádření těchto bizarních názorů pochopitelně diskriminoval emeritní ministryní tím, že bych ji nikdy nepozval na kávu. Z mého hlediska je diskriminace hnus, který otravuje společnost a obhajovat argumentaci dvou putinožroutských soudců Ústavního soudu tvrdících, že ruští turisté, kteří nechtějí podat důkaz neloajality ke svému prezidentovi a své zemi, tím, že se přece mohou jít ubytovat jinam je poněkud slabé.

No, to je asi pravda, že by mohli jít jinam, ale proč by to, proboha, dělali? A v neznámém městě k tomu… Nevšiml jsem si, že by jinde ve světě hotely nebyly veřejně přístupné komunistům či fašistům anebo členům ODS či sociálním demokratům a že by si dokonce někdo tuto věc na místě prověřoval.

Prostě bývala ministryně spravedlnosti dnešním článkem v Lidových novinách spáchala morální sebevraždu. Snad bych jí jen jemně poradil, aby se napříště nežli psaní rádobyprávnických pojednání věnovala psaní erotických povídek. To ji prý jde, v tom je dobrá…


Postoje autorů, jejich myšlenky a názory ne vždy jsou v souladu s postoji, myšlenkami a názory všech členů redakce. Ovšem jakýkoliv text prostý politické korektnosti na tento web patří.