Sergej Viktorovič Lavrov označil novináře CNN za šiřitele fake news

MOSKVA | Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov usadil novináře CNN, který se ptal na otázku ohledně Venezuely, informuje o tom Rossijskaja gazeta, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

FakeNews TV CNN

Novinář se ministra zeptal, jestli má Rusko nějaké možnosti na zastavení možné intervence Spojených států (SS) do Venezuely, pokud se Washington k takovému kroku rozhodne.

„Někteří vás označují za fake news, ale teď pokládáte fake otázku,“ řekl ministr. Tím Lavrov, Sergej Viktorovič připomněl tweety amerického vůdce DJ Trumpa, ve kterých prezident televizní stanici obviňuje ze šíření nevěrohodných informací.

Ruský ministr připomněl, že pro Moskvu jsou kategoricky nepřijatelné bojové akce, které porušují mezinárodní právo, ať probíhají kdekoliv. Sergej Viktorovič Lavrov zdůraznil, že použití síly může být schváleno pouze Radou bezpečnosti OSN, nebo může být síla použita v reakci na agresi, která ale ve Venezuele není pozorována.

Dříve vláda Venezuely rozhodla o zablokování internetového vysílání CNN en espanol. Zástupci národní komise pro telekomunikaci jihoamerické strany poznamenali, že obsah vysílání CNN představuje přímý útok na mír a demokratickou stabilitu venezuelského národa. CNN je hlásnou troubou amerických dezinformačních kampaní a fake news stanicí.