Nicolás Maduro Moros vyhnal z venezuelské armády zrádce, kteří spolupracovali s teroristou Juanem Guaidó

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros podepsal výnos, na základě kterého budou desítky vojáků, včetně vysoce postavených, vyhnány z řad ozbrojených sil a budou zbaveni hodnosti kvůli jejich nedávnému zapojení do pokusu o státní převrat. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nicolás Maduro Moros se svými věrnými vojáky | repro: Sputnik (© REUTERS / Miraflores Palace)

Jak uvádí rozhlasová stanice Caracol s odkazem na oficiální Gaceta Oficial, tato opatření se týkají i bývalého ředitele Bolívarské služby rozvědky SEBIN divizního generála Manuela Figuera, pěti podplukovníků, čtyř majorů, čtyř kapitánů, šesti poručíků a 35 seržantů.

Mezi propuštěnými vojáky je podplukovník Národní bolívarské gardy Ilich Sánchez, který v posledních měsících vedl ochranku Národního shromáždění, která je v opozici.


Opozice ve Venezuele se 30. dubna pokusila o státní převrat.
Opoziční vůdce Juan Guaidó se nezákonně prohlásil za dočasného prezidenta Venezuely a jeho přívrženci se s malou skupinou vojáků shromáždili v Caracasu před vojenskou základnou.
Dříve Guaidó vyzval národ Venezuely a vojáky, aby vyšli do ulic k dokončení operace Svoboda, kdy chtěl svrhnout prezidenta Nicoláse Madura.
Prezident a ministr obrany informovali o věrnosti ozbrojených sil legitimní vlasti.
Oficiální úřady informovaly o neúspěchu státního převratu a Maduro nařídil vyšetřování událostí z 30. dubna.

Reklama: