Čína varovala Spojené státy tvrdou odvetou v rámci ekonomické války

PEKING | Na čínském ministerstvu obchodu informovali o tom, že Peking vyjadřuje politování nad plány Spojených států (SS) zvýšit clo na čínské zboží. Uvedli, že země bude nucena podniknout protiopatření. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Od 10. května mají Spojené státy v úmyslu zvýšit clo na čínský vývoz v celkové výši 200 miliard dolarů z 10 na 25 %. Zhoršující se napětí v obchodování neodpovídá zájmům národů obou zemí a celého světa,“ uvádí se v prohlášení čínského rezortu.

Zdůrazňuje se, že Čína vyjadřuje hluboké politování nad plány Washingtonu, a pokud SS skutečně zvýší cla, čínská strana bude nucena přijmout nezbytná protiopatření.


Minulou neděli americký vůdce DJ Trump uvedl, že 10. května zvýší cla na řadu čínských výrobků z 10 na 25 % a nevylučuje zavedení cel na další zboží.
Po vyjádření americké strany se v mediích začaly objevovat obavy, že Peking zruší nadcházející obchodní jednání ve Washingtonu.
V úterý však čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že místopředseda Státní rady ČLR Liu He navštíví Spojené státy 9. – 10. května, aby pokračoval v konzultacích navzdory hrozbám Bílého domu.

Reklama: