Rychlá reakce: Baltské loďstvo reagovala na vplutí lodí Severoatlantické aliance

MOSKVA | Síly Baltského loďstva okamžitě reagovaly na vplutí lodí Severoatlantické aliance (SA) do Baltského moře. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

SU-30SM | ВПК.name

Posádky víceúčelových bojových letounů Su-30SM námořního letectva Baltského loďstva procvičily útoky letadlových prostředků na povrchové cíle v mořských výcvikových prostorech v Baltském moři.

S krytím stíhacího letounu Su-27 provedli piloti lety do daného mořského území, aby odhalili situaci a také provedli výcvikové útoky na cíle, které simulují nepřátelské lodě. Cvičení se účastnilo přes deset letadel námořního letectva Baltského loďstva.

K posílení námořní skupiny loďstva byly vyslány korveta Bojkij a velká výsadkářská loď Minsk. Na jednom z polygonů na pobřeží Kaliningradské oblasti byly zničeny lodě nepřítele v Baltském moři pobřežními raketovými systémy Bastion.

Činnost sil Baltského loďstva probíhá jako rychlá reakce na vplutí do pobaltské oblasti raketového torpédoborce Spojených států (SS) Gravely a také lodí SA K. Pulaski, Gokova a Juan de Bourbon.

S cílem urychlené reakce na případné mimořádné situace v oblasti Baltského moře provádějí síly a prostředky Baltského loďstva soubor opatření na monitorování činností lodí Severoatlantické aliance.

Reklama: