Výluka pražských tramvají v úseku Otakarova-Koh-i-noor

PRAHA | Z důvodu opravy železničního mostu bude od soboty 11. 5. 2019 (cca 4:30 hod.) do pátku 31. 5. 2019 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Koh-i-noor, informuje DPP.

Ilustrační snímek | reprofoto: wikipedia.org

Změny tras tramvajových linek: Linka č. 4 (v provozu v pracovní dny cca od 4:30 hod. do 20:00 hod.) bude ve směru od Sídliště Barrandov ze zastávky Čechovo náměstí prodloužena přes Koh-i-noor po trase linky č. 7 do obratiště Černokostelecká, kde bude ukončena.
Linky č. 6, 7 a 24 budou ve směru z centra zkráceny do zastávky Otakarova, dále pokračují přes zastávku Náměstí Bratří Synků v obratišti na náměstí Bratří Synků zpět na své trasy směr centrum.
Linka č. 23 bude ve směru od Královky ze zastávky Čechovo náměstí prodloužena přes zastávku Koh-i-noor na Kubánské náměstí, kde bude ukončena.
Linka č. 95 bude ve směru od Vozovny Kobylisy zkrácena do zastávky Otakarova (nástup na náměstí Bratří Synků v obratišti).

Změny tras tramvajových linek: (v uvedeném směru) Linky č. 93 a 96 budou ve směru do centra vedeny přes zastávku Náměstí Bratří Synků (na náměstí Bratří Synků).

Zavedené tramvajové linky: V denním provozu bude v omezeném rozsahu (v pracovní dny přibližně od 20:00 hod. do 0:30 hod., v sobotu a v neděli celodenně) zavedena linka č. 37 v trase Čechovo náměstí (nástup v Moskevské ulici) / Koh-i-noor (výstup v zastávce směr do centra) – Průběžná – Strašnická – Solidarita – Černokostelecká.
V nočním provozu bude zavedena linka č. 90 v trase Čechovo náměstí (nástup v Moskevské ulici) / Koh-i-noor (výstup v zastávce směr do centra) – Průběžná – Strašnická – Solidarita – Černokostelecká – Ústřední dílny DP.

Změny v zastávkách tramvají: Zřizuje se zastávka Náměstí Bratří Synků na náměstí Bratří Synků v obratišti tramvají. V trase Otakarova (Náměstí Bratří Synků – pouze výstupní) – Bohemians – Koh-i-noor bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X7 a v nočním provozu náhradní autobusová doprava X95.

Změny v zastávkách autobusů: Pro linky č. 124 a 139 se do 20. 5. (cca 0:30 hod.) přemísťují zastávky Bohemians (v obou směrech) do zastávek linek náhradní autobusové dopravy X7 a X95.
Pro linku č. 193 se zřizují zastávky: Nádraží Vršovice (směr Šeberák) – ve Vršovické ulici, v zastávce linek náhradní autobusové dopravy X7 a X95; Otakarova (v obou směrech) – v Otakarově ulici, v zastávce linek náhradní autobusové dopravy X7 a X95.

Informační opatření:

  • informační letáky v několika typech (celkem cca 5 500 ks) o od 9. 5. v informačních vitrínách ve stanicích metra a na zastávkách povrchové dopravy v dotčené oblasti o v informačních centrech DPP
  • informátoři v sobotu 11. 5. a v pondělí 13. 5. na nejexponovanějších místech v reflexních vestách – celkem 6 informátorů o informace v češtině i angličtině o k dispozici informační letáky pro cestující
  • úprava pevného informačního systému ve stanicích metra dotčených výlukovým dopravním opatřením
  • od 10. 5. do 13. 5. každých 15 min. hlášení ve stanicích metra v českém a anglickém jazyce
  • hlášení o výluce ve vozech dotčených tramvajových linek
  • v době výluky na konkrétních místech 13 informačních tabulí se základními informacemi v češtině i angličtině
Reklama: