Středočeští silničáři opraví více než stovku poškozených úseků silnic po zimní sezoně

PRAHA | Středočeští radní projednali a schválili seznam úseků poškozených silnic, které vyžadují nezbytnou opravu. Vlivem klimatických podmínek na nich došlo k výtlukům a řada z nich zaznamenala značné poškození obrusných vrstev vozovek.

Ilustrační snímek | foto: kr-stredocesky.cz

„Celkem bude opraveno 119 úseků, jejichž oprava je vyčíslena na 231,1 milionu korun,“ informoval radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011).

„Letošní zima byla sice mírná, ale byla zrádná střídáním teplot. Voda opakovaně zatékala i do drobných do prasklin v silnicích a mrazy způsobovaly poškození, protože jak známo mrznoucí voda zvětšuje objem. Toto nestálé počasí je pro vozovky více devastující než dlouhodobé silné mrazy,“ podotkl František Petrtýl.

V oblasti Benešova tak projde opravou 25 poškozených úseků, na Kladensku 37 úseků, na Kutnohorsku 32 úseků a v okrese Mnichovo Hradiště bude opraveno 25 úseků poškozených silnic.

Radní František Petrtýl také připomněl, že zastupitelstvo kraje na svém posledním jednání schválilo z přebytku hospodaření na opravy silnic po zimě 2018/2019 částku ve výši 100 milionů korun. Tím byl posílen rozpočet Krajské správy a údržby silnic, který umožní, aby byly nezbytné opravy silnic po zimě provedeny co nejdříve.

Reklama: