Policie jednoho střelce zastřelila. U kanadského parlamentu došlo ke střelbě. Další bilance: Dva zranění

OTTAWA | Neznámý pachatel střílel poblíž budovy kanadského parlamentu v Ottawě. Informaci oznámila místní média s odkazem na městskou policii. Centrum města bylo uzavřeno a budova parlamentu ohrazena. Podle CBC News neznámý muž vystřelil na vojáka čestné stráže u památníku. Podle některých údajů došlo nedaleko ještě k dalším výstřelům. Zraněný voják byl převezen do nemocnice. Okolnosti události se vyšetřují. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu.

kanadští záchranáři | Zdroj: Hlas Ruska

kanadští záchranáři | Zdroj: Hlas Ruska

Policie kanadské metropole Ottavy hovoří o několika podezřelých ze střelby v budově parlamentu. Po všech je vyhlášeno pátrání. Jeden z útočníků byl zastřelen. Kanadský premiér Stephen Harper nebyl zraněn. Předseda vlády opustil budovu a nachází se v bezpečí. K události došlo na pozadí zvýšené teroristické hrozby v Kanadě – z nízkého na střední. Bylo tak rozhodnuto kvůli prohlášením teroristů z Islámského státu a al-Kájdy. Úřady poznamenaly, že zvýšení stupně ohrožení není spojeno s žádnou konkrétní hrozbou.

Ottawští lékaři hlásí, že při incidentu se střelbou, ke kterému došlo včera ráno v kanadské metropoli, byli zraněni ještě dva další lidé. Bylo také oznámeno, že zraněný voják slavnostní stráže zemřel v nemocnici. Podle oznámení policie se střílelo hned vedle parlamentu země, Národního vojenského památníku nedaleko od parlamentu a v obchodním komplexu Rideau Centre. Policisté prohlašují, že by se mohlo jednat o několik zločinců. Jeden z nich již byl zabit, po ostatních se pátrá.