Václav Klaus mladší prozradil, kdy představí svou novou stranu

PRAHA | Václav Klaus mladší má členy své nové politické strany představit dne 10. června v Praze. Sám politik to potvrdil českým médiím. V současné době je však již známo, že spolupracuje s učitelkou Zuzanou Majerovou-Zahradníkovou z Olomouce, která razí heslo, že „stát se nemá plést lidem do života“. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zuzana Majerová-Zahradníková a Václav Klaus mladší | foto: FB VKML

Přesně za měsíc by se tak Češi měli dozvědět více o členech nového politického hnutí, které zakládá syn českého exprezidenta Václava Klause. A možná, že se dozví i více. Klaus mladší nyní spolupracuje s poslankyní ze Sněmovny, která se zaměřuje na školství, Zuzanou Majerovou-Zahradníkovou. Politička má za sebou učitelskou minulost a také je členkou stálé delegace Parlamentu do Meziparlamentní unie.

Na konci dubna odešla dotyčná poslankyně z ODS. Za důvod označila především nesouhlas s nynější pozicí hnutí. Není však jediná, kdo stranu opustil. Již dříve, v polovině března, byl z ODS vyloučen právě Václav Klaus mladší. Stejně tak byl zbaven funkce předsedy školského výboru.
Ve čtvrtečním rozhovoru pro portál Parlamentní listy poslankyně oznámila, že nová strana bude prosazovat a chránit národní zájmy, rodinu i jednotlivce:

„Budeme nadále prosazovat a chránit národní zájmy, rodinu, jednotlivce. Stát se nemá plést lidem do života. Má pouze zaručovat základní práva: Právo na život, na svobodu, na vlastnictví. V drtivé většině dalších aktivit státu přináleží zdrženlivost.“

Jak již bylo řečeno, politička se zaměřuje na školství, a proto mezi její cíle patří třeba zrušení plošné inkluze, navrácení důležitosti a podpora speciálních škol, větší kompetence ředitelům škol a také změna financování. „Učitelé musí a potřebují mít klid na vzdělávání našich dětí. To je priorita. Nesmí být neustále zavalováni administrativní prací v podobě nesmyslných dotazníků a tabulek. A předkládat zákony mohu i bez členství ve výboru,“ vysvětlila.

„Nic se pro mě nemění, budu dál pracovat jako doposud,“ řekla Majerová-Zahradníková.

Portál se na konci rozhovoru zamyslel i nad tím, co kdyby nové politické hnutí nebylo úspěšné. I v tom má ale Klausova kolegyně jasno.

„Život přeci není o tom, čekat až přejde déšť, ale o tom, naučit se, jak v dešti tančit. Vždy jsem vše dělala s maximálním nasazením a vírou, že když děláš věci správně a pro druhé, výsledek se dostaví. A zbytek je v rukou voličů,“ reagovala.


Zdroj.

Reklama: