Naším programem je z EU vystoupit, nebo se vrátit nejenom před Lisabon, ale i před Maastricht, ke spolupráci svobodných států EFTA, říká ve velkém rozhovoru pro Vlastenecké noviny Petr Hannig

ROZHOVOR | „Zachovat to, co je kladné, zrušit to, co je škodlivé,“ řekl kandidát koalice „ROZUMNÍ a Národní demokracie – STOP MIGRACI – NECHCEME EURO“ ve volbách do Evropského parlamentu Mgr. Petr Hannig k budoucnosti evropských zemí, které jsou dnes v chomoutu Bruselské říše.

Marine Le Pen a Petr Hannig

Dále se také všiml toho, že mnohé politické strany si také všimly stejné síly „penzistů – voličů,“ kteří jsou ochotni volit dle zásady zdravého rozumu a tak se rozhodli je diskriminovat. Zatím jen v rámci návrhů, ale co když příště jim budou chtít sebrat volební právo? „Možná jste slyšeli o tom, že v rámci připomínkového řízení novely silničního zákona navrhuje pražský magistrát vedený Piráty, kdy ve vedení je též Trojkoalice, což je TOPka, KDU-ĆSL a STAN, aby řidiči ve věku 70 a více mohli mít jenom 6 trestných bodů a pokud je překonají, tak jim bude odňat řidičský průkaz.“

Kam až to zajde? Jaká je dnes totalita? Stejná jako minulá či větší než ta minulá? „Já s některými názory a počiny Adama B. Bartoše nesouhlasím, ale jsem zásadně proti tomu, aby byl takto perzekvován ve společnosti, která se měla stát svobodnou,“ uvedl Petr Hannig pro Vlastenecké noviny a dodal, že Národní demokracie 8. května pořádala „Tábor lidu“: „Obávám se, že tam bylo víc tajných, než účastníků. Tajní všechno natáčeli dokonce zřejmě nadvakrát. Jednak ručně s kamerou a jednak z nějakého Hitech vozu. Zřejmě proto, že Adam B. Bartoš má podmínku, tak čekali na nějaký jeho úlet.“

Velký rozhovor s Petrem Hannigem pro Vlastenecké noviny

Petr Hannig

Radek Velička: Vážený pane Hannigu, představovat Vás by bylo nošením dříví do lesa. Pomiňme Vaši kariéru v show-businessu, jelikož je před volbami do Evropského parlamentu. Pokud mě paměť stále funguje, tak se svou stranou Zdravého rozumu (Rozumné) stavíte kandidátku s Národní demokracií Adama Bartoše. Vraťme se trochu do minulosti. Kdy a za jaký politický subjekt jste prvně kandidoval?

Petr Hannig: Vůbec poprvé v životě jsem kandidoval za Stranu zdravého rozumu v roce 2002.

Nikdy jindy v žádné jiné straně nebyl, i když díky mé podpoře vzniklo Sdružení pro republiku – Republikánská strana Miroslava Sládka, pro které jsem v roce 1990 sehnal stovky podpisů pod petici pro vznik strany. Podpisy jsem sbíral na mých koncertech. Působím totiž nejenom jako skladatel, textař, kapelník a producent, ale také coby zpěvák, neboť jsem spoustu hvězd, které u mě začínaly, také učil pěveckému umění.

Do té Sládkovy strany jsem nevstoupil, pouze jsem měl podmínku za ty podpisy, že bude mít ve stanovách, že v Republikánech nesmí být žádný dřívější komunista. Neboť jsem byl nanejvýš rozezlen, že všude preferované OF bylo plné převlečených kariéristických převlékačů, kteří rychle odhodili stranické knížky.

Zdůrazňuji, že nemám vůbec nic proti těm, co v KSČM zůstali, neboť si vážím věrnosti myšlenkám a ideálům, které se po třiceti letech kapitalismu a monopolismu nezdají zase až tak zastaralé.

RV: Mohl bych Vás dále požádat o krátkou rekapitulaci Vaše politické aktivity, od Vámi zmínění první kandidatury k té poslední završené. Nemyslím nadcházející květnové volby do EP, ale Vaší poslední kandidaturu na prezidenta republiky a do Senátu ČR. Co vše jste mezi první kandidaturou a tou poslední na politické scéně zažil?

PH: Už od počátku mé politické činnosti jsem se potýkal s tím, že jsem byl mimo systém. To zaznamená osoba se systémem nespolupracující. V roce 2006 jsme měli velice dobře nakročeno na úspěch, ale systém nám na kandidátní listinu propašoval jakéhosi jogína, kterého den před volbami TV Nova prezentovala jako vrcholně odporné individuum. A preference, které jsme tenkrát měli, přišly vniveč.

V roce 2009 jsme se spojili s Janou Bobošíkovou a její Politikou 21 v koalici, pro kterou jsem vymyslel název Suverenita. Ačkoliv nám agentury i těsně před volbami dávali pouze 0,5% šancí a nedostali jsme se do předvolebních debat Václava Moravce, tak jsme ve volbách obdrželi 4,26%, což byl naprostý šok pro novináře.

Před předčasnými volbami, které se měly konat po pádu vlády Mirka Topolánka, měla strana Suverenita, jejíž jsem byl předsedou a celostátním lídrem Jana Bobošíková naopak preference přes 10%. Jenže systém do toho hodil vidle a naprosto nelogicky Ústavní soud politicky aktivisticky tyto volby zrušil. Ještě nebyla strana pro rozhořčené voliče Věci veřejné, kterými systém odvádí hlasy do kanalizace, protože se nakonec ukáže, že tento druh strany je úmyslně systémem vytvořen natolik silná, aby voliče zaujala a šíbři za ní sháněli spoustu peněz pro kampaň, která ji nakonec v tzv. řádných volbách v roce 2010 vynesla do vlády. Jak to skončilo je dostatečně známé. Je známo, že stejní šíbři stáli za vznikem TOP 09, ale to je jiná historie.

TOPka měla zničit KDU. Nakonec TOPka schází na úbytě a KDU je ochotné pro europány udělat v předklonu cokoliv. V souvislosti s hořícími kostely ve Francii se mi přístup KDU, která je stranou pro katolíky, k europolitice značně podivný. Dle mého, by měla KDU mít postoj k EU, která boří vše, co je pro věřící svaté, spíše takový, jaký máme my ROZUMNÍ. My máme na kandidátce i duchovního, sice pravoslavného, protože katoličtí duchovní to mají zakázané (i když kněz T. Halík se projevuje značně politicky antikatolicky, alespoň co se týká různých liberálních přístupů a charakterem, kterému značně chybí pokora, jedna nejryzejších vlastností každého křesťana).

Ve volbách 2010 naše strana, která se jmenovala Suverenita, blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu dostala pouze 3,67 %. Systému se podařilo zadupat do země tehdejší skutečně opoziční sílu. Pak se Jana Bobošíková spojila na billboardech s Václavem Klausem (v roce 2013 – to už se předčasné volby konat mohly, systém měl vybudovanou novou sílu a to ANO 2011 i zároveň další sílu pro nespokojené voliče Úsvit přímé demokracie s novou hvězdou Tomiem Okamurou.)

Za úspěchem Úsvitu stály stejné síly, jako za vznikem Věcí veřejných. Samozřejmě Úsvit ztroskotal na boji o peníze mezi různý mi skupinami v rámci strany. Čili okap pro nespokojené hlasy zafungoval dobře. Já jsem byl velice skeptický, co se týká spojení osobností Václava Klause a Jany Bobošíkové v jednom subjektu Hlavu vzhůru. Byl jsem však již mimo aktivity Jany Bobošíkové a Jany Volfové, která tehdy s Bobošíkovou spolupracovala.

Vrátil jsem se k názvu Suverenita – Strana zdravého rozumu. Později, protože J. Volfová název Suverenita též užívala, Suverenita jsem z názvu vypustil (nechtěl jsem vyhazovat peníze za soudy).

Nyní užíváme název ROZUMNÍ – stop migraci a diktátu EU.  Pod tímto názvem jsme už kandidovali v roce 2017 ve volbách do Poslanecké sněmovny a byli jsme ze všech vlasteneckých subjektů druzí. Podařilo se nám totiž, aby za ROZUMNÉ kandidovaly další subjekty v čele s proskribovanou Národní demokracií a jejím, tehdy ještě pouze soudně popotahovaným Adam B. Bartošem.

Ještě možná jednu či dvě poslední otázky na minulost. Pak se podíváme do budoucnosti, ač sám vždy říkám, že křišťálovou kouli nemám a z kávové sedliny toho moc nevyčtu. Mrzí Vás, že mediální prostor je tak nechutný, že když jste pro média hlavního proudu tzv. nepřijatelný, že Vás označují za neúspěšného kandidáta na prezidenta. Takto třeba o Drahošovi nemluví, nepíšou a neinformují?

No, já jsem tak neúspěšný v prezidentské kandidatuře nebyl. Vzhledem k tomu, že jsem do kampaně vložil pouze 51 tisíc a byl jsem předposlední a tomu poslednímu bylo do kampaně vloženo 6 milionů, tak v systému „náklady – výsledek“, jsem byl vlastně druhým (ještě lepší výsledek v systému „náklady – výsledek“ měl M. Hilšer).

Je podle Vás už úspěch, že od oznámení, že se chcete ucházet o kandidaturu na nejvyšší ústavní post, stát se tím kandidátem na prezidenta? Třeba v první přímé volbě se Tomio Okamura ani tím kandidátem nestal, byl vlastně jen nominantem. Je to úspěch překonat tu překážku z nominanta na kandidáta?

Je to neobyčejně velký úspěch. Musíte se rozhodovat velice operativně, zda pokračovat ve sběru podpisů (to znamená poctivého sběru podpisů, na rozdíl od sběru podpisů, jaký praktikoval v roce 2012 T. Okamura a jeho tým, kdy obrovské kvantum podpisů bylo asi vycucánu z prstu) anebo se rychle přeorientovat na přesvědčování poslanců a senátorů o vaši podporu.

Spousta poslanců, zvláště těch, kteří byli vlastenecky založení ve stranách ANO, či Úsvit a kteří tudíž nebyli na nových kandidátkách těchto stran do PS parlamentu ČR a nakonec i KSČM, či KDU- ČSL, největším překvapením byl pro mne podpis knížete Lobkowicze z TOPky („prý jste slušnej člověk,“ mi řekl), znalo mou pevnou neměnnou orientaci na přímost a slušnost bez podrazů a podvodů

V začátku jsem uvedl, že do Evropského parlamentu jdete spolu v koalici s Národní demokracií Adama Benjamina Bartoše. Vzpomínám si, jak Vám „pokus o novináře“ Veselovský v DVTV myl hlavu, že podporujete Adama B. Bartoše, tak dokonce uvedl v reakci na Vaše tvrzení, že pan Bartoš je tak diskriminován, že nemůže sehnat ani práci: Je to dobře, že jí nemůže najít. Nejhorší na tom bylo, že Veselovský to řekl mimoděk, mezi slovy, nepřemýšlel o tom – bral to jako normální. Co k tomu řekl pane Hannigu?

Petr Hannig a Adam Benjamin Bartoš reprodukovaný výřez fotografie: eurozpravy.cz

Vím, že Veselovský byl nakonec velice nervózní. Bral mne jako zřejmě lehké sousto. Když mi pořád omlacoval o hlavu, že jsem dal rozhovor ruskému Sputniku, jako zahraničnímu subjektu, tak jsem mu odpověděl, že bych vlastně podle tohoto jeho vyjádření neměl dát rozhovor ani jemu, protože jsou také financováni zahraničním subjektem – Sorosem.

Mimochodem tento rozhovor byl jedním z aspektů, který mi v kampani nejvíce pomohl, a díky tomu jsem snad i předstihl bývalého ředitele Škodovky V. Kulhánka, za kterým stály velké peníze strany ODA miliardáře Sehnala.

Ovšem daleko jedovatěji zapůsobila předcházející akce u Daniely Drtinové, která je přímou členkou správní rady nějaké Sorosovy nadace. Ta vypustila do éteru jedovatá slova o mých senátních kandidaturách. Každému soudnému člověku, který se v politice trochu vyzná, je jasné, že vlastenecký kandidát NIKDY NEMŮŽE uspět.

Poslední byl Jaroslav Doubrava, který se do Senátu dostal v roce 2010 za naši stranu Suverenita (byl jsem předsedou Suverenity) a později v roce 2016 za Severočechy. Od té doby všichni novináři pracující pro systém to s radostí vůči mne používají. Bohužel tak z nevědomosti činí i někteří mladí redaktoři, kteří se systémem nespolupracují. Drtinová mi do politické kariéry nadrtila notnou dávku jedu.

Já mu jeho postoje neberu. Čtenář si sám udělá obrázek, ale musím se zeptat: Patří vůbec ještě Martin Veselovský do slušné společnosti, nebo už je daleko za hranicí?

Jasně, že ano. Ale já mám rád souboje a všichni mi říkali, že jsem onen souboj s přehledem vyhrál.

Kandidujete do Evropského parlamentu. Co byste tam chtěl prosazovat, když pravomoci evropského poslance jsou tak minimální, že změna v současné EU přes EP není možná?

Samozřejmě je naším programem z EU vystoupit. Čím dříve, tím lépe, dokud tu nemám zástupy migrantů muslimského vyznání a zárodky terorismu. Ovšem, vzhledem k tomu, že mluvím pěti světovými jazyku, dokázal bych v kuloárech leccos zařídit, třeba ve formě antidiskriminační směrnice chránící seniory v celé EU.

V rámci našeho volebního programu v části, na kterou dává důraz naše strana ROZUMNÍ, je také bod zastavit diskriminaci řidičů – seniorů. Možná jste slyšeli o tom, že v rámci připomínkového řízení novely silničního zákona navrhuje pražský magistrát vedený Piráty, kdy ve vedení je též Trojkoalice, což je TOPka, KDU-ČSL a STAN, aby řidiči ve věku 70 a více mohli mít jenom 6 trestných bodů a pokud je překonají, tak jim bude odňat řidičský průkaz. Ve světle toho, že senioři způsobují nejméně nehod, je to jasná diskriminace seniorů.

Víte, oni dnešní mladí jsou snáze ovlivnitelní a senioři si pamatují, že za minulého režimu nebylo vše vždy špatné. Jasně cítím ze všech úkonů Pirátů, ale i SPD, že opovrhují seniory.

Je podle Vás srovnání Evropské komise s Politbyrem UV KSSS a Evropského parlamentu s Nejvyšším sovětem trefné? Nefunguje to dnes v Bruselu stejně jako tehdy za sovětů v Moskvě?

Jasně je to velice trefné.

Vidíte rozdíl mezi lidově-demokratickou totalitou a liberálně-demokratickou totalitou? Pokud ano, tak v čem ten rozdíl je? A když si myslíte, že tam rozdíl není, tak proč je to zase jakási demokracie s přívlastkem? Není lepší jen demokracie?

Myslím si, že za komunistů se STBáci snažili alespoň chovat nějak skrytě. Nemám rád demonstrace, protože nic nikdy nevyřeší, pokud jsou vedeny s čistými úmysly. Pouze inscenované demonstrace, připravené nějakými tajnými službami vedou k výsledkům.

Nicméně Národní demokracie 8. května pořádala „Tábor lidu“ a obávám se, že tam bylo víc tajných, než účastníků. Tajní všechno natáčeli dokonce zřejmě nadvakrát. Jednak ručně s kamerou a jednak z nějakého Hitech vozu. Zřejmě proto, že Adam B. Bartoš má podmínku, tak čekali na nějaký jeho úlet.

Mimochodem chování úřadů k disidentům tehdy a dnes je naprosto stejné. Nejenom, že A. B. Bartošovi zabavili soudně jeho „závadové“ knihy, ale dokonce mu vzali živnostenské oprávnění. Odpovídající zaměstnání nemůže najít. Úplně to stejné jako za minulého režimu.

Žijeme v právním státě, když Vás politický partner Adam Benjamin Bartoš byl soudem odsouzen na základě znaleckého posudku, že není trestné, co šířil, ale jak to šířil?

Adam Bartoš před zločineckým tribunálem
foto: Vít Hasan (reprodukováno z webu Národní demokracie)

Je to stejné, jako když byl Václav Havel odsouzen za to, že dal kytku před muzeem k místu, kde se upálil Jan Palach. Jenom dodávám, že jsem nikdy nesouhlasil s jakoukoliv sebevraždou. A navíc si myslím, že člověk, pro kterého nebyl problém umřít kvůli ideám, by asi nesouhlasil s tím, že si z něho udělal ikonu režim, který se začíná blížit tomu, proti kterému se upálil.

Víte co, já s některými názory a počiny Adama B. Bartoše nesouhlasím, ale jsem zásadně proti tomu, aby byl takto perzekvován ve společnosti, která se měla stát svobodnou. Proto se ho zastávám, jako jsem se zastával v muzice těch, kteří byli perzekvováni v minulém režimu.

Zachránil jsem v osmdesátých letech album Pražského výběru Straka v hrsti, když jsem ho vysílal ve svém pořadu na stanici Vltava Rytmus – pohledy do světa populární hudby den před tím, než byl Pražský výběr totálně zakázán. Lidé si Straku v hrsti nahrávali z vysílání na kazety a tak ta hudba začala žít svým vlastním životem.

Je podle Vás normální, že ve Francii četníci na příkaz Emmanuela Macrona bijí, mrzačí a dokonce už pár lidí zavraždili? Dokážete si představit, jak by řádila média, že by se to co se od 17. listopadu 2018 děje v Paříži a ve Francii, dělo v Moskvě a Ruské federaci? Není tento dvojí metr cestou do horoucích pekel, kam asi má EU namířeno?

Bohužel propaganda se řídí heslem: „Když dva dělají totéž, není to totéž“.

Existuje ještě podle Vás Evropská unie v souladu s mezinárodním právem, když byla pošlapána Smlouva o unii, mediálně známa jako Lisabonská, tím že Spojené království Velké Británie a Severního Irska je stále součástí EU, ač právě podle Smlouvy o unii dva roky po oznámení odchodu přestane země být součástí EU. O tancích, které se nyní koleb Brexitu dějí, není v Smlouvě ani slovo?

Tam je velký problém. Jedna hranice mezi dvěma Irsky. Republikou Irsko s hlavním městem Dublin a severní Irsko, které patří do Spojeného království. Proto je odchod Velké Británie z EU komplikovaný i z hlediska samotné Británie.

K tomu se ještě řadí ambice skotské premiérky, která by chtěla, aby Skotsko vystoupilo ze svazku Spojeného království a zůstalo v EU. A premiérka Mayová navíc hlasovala pro setrvání UK v EU, takže se chová tak, aby Británie v EU fakticky zůstala a lidé si mysleli, že následuje vůli, kterou Britové vyjádřili v referendu.

Myslíte si, že nová Strana Brexitu Nigela Paula Farage uspěje? Byl by Mr. Farage pro Vás partnerem v EP, pokud byste byli oba zvoleni? Do jaké frakce byste se rád v EP zařadil?

Uspěje, ale opět k ničemu potom nedojde. Já, pokud uspěju, tak bych se snažil zařadit tam, kde bych mohl ovlivňovat, byť v maličkostech, jako třeba ochrana seniorů, nebo záchrana české kultury. Snažil bych se, kromě směrnice proti diskriminaci seniorů vytvořit i směrnici za záchranu národních kultur proti globalizované kultuře, která jako rakovinné bujení stále více zachvacuje Evropu a kazí ve všech ohledech mládež, kterou směruje k požívání drog a bezohlednosti k starším generacím.

Jaká je podle Vás budoucnost EU? Koho byste rád viděl jako předsedu Evropské komise?

Rád bych viděl, aby Evropská komise vůbec nebyla. Abychom se vrátili nejenom před Lisabon, ale i před Maastricht. Nejlepší řešení je spolupráce svobodných států EFTA. Zachovat to, co je kladné, zrušit to, co je škodlivé.

Na závěr snad jen jedno, třeba z toho Marina Veselovského z DVTV postihne něco nepěkného, když mu vadila má osobní podpora Vás jako prezidentského kandidáta, ale já Vám přeji úspěch. A úplně krátká otázka a děkuji z krátkou odpověď: Když neuspějete, vzdáte to, nebo budete český politickým nestorem?

Žumpa Veselovský

Mám spoustu sil. Jezdím s mým kolegou do všech krajů, mluvím s lidmi. Myslím si, že uspějeme. Spousta lidí nám říká, že nás budou volit. I v té oficiální anketě Programy do voleb máme 8,1% preferencí, na rozdíl od zmanipulovaných volebních potenciálů, kdy agentura Kantar si nedala vůbec ani práci s tím, aby pravdivě uvedla kandidující subjekty a v jejich nabídce je dokonce Moravská a slezská pirátská strana, kterou volební komise z voleb kvůli nesplněným podmínkám vyškrtla.

Prostě bylo nutné, aby u Moravce byly pouze parlamentní subjekty a všemožně režimem nyní podporovaná SPD neměla žádnou vlasteneckou konkurenci. SPD je totiž opět v řadě těch okapových subjektů typu Věci veřejné, Úsvit, nyní SPD, které svedly a svedou hlasy naštvaných voličů do kanálu. Až se lidi naštvou za nesplnění slibů i na SPD, už se připravuje něco nového, projekt mladého Klause. A lidé budou stále volit jako ovce. Nebo k volbám nepřijdou, což je jedno a totéž.

Volte koalici ROZUMNÍ a Národní demokracie – STOP MIGRACI – NECHCEME EURO č. 12. Už to, že je Adam Bartoš odsouzen a já, že nejsem zbabělec, abych ho kvůli tomu zatracoval a utíkal tak zvaně na druhou stranu chodníku, jako to dělali zbabělci za minulého režimu, když byl někdo odsouzený, je zárukou toho, že to myslíme skutečně s naší zemí dobře

Děkuji Vám pane Hannigu za odpovědi.

Jen ještě přikládám anketu „Koho budete volit,“ kde máme 8,1% – (odkaz ZDE).


Rozhovor s Petrem Hannigem vedl šéfredaktor Vlasteneckých novin Radek Velička:

Radek Velička

Reklama: