Agrese nekončí: Venezuelský exministr byl zatčen ve Španělsku na příkaz banditů z Washingtonu

MADRID | Španělská policie zatkla bývalého ministra rozvoje elektroenergetiky Venezuely Javiera Alvarada Ochoa na základě zatykače Spojených států (SS). Oznámila to agentura Associated Press.

Javier Alvarado Ochoa – Bude další obětí amerických vrahů?

V SS je Alvarado obviňován z praní peněz spojených s venezuelskou státní ropnou společností PDVSA. Bývalý úředník byl zatčen nedaleko svého domu v Madridu. Španělský soud ho umístil do vazby, dokud nebude vyřešena otázka jeho vydání do Spojených států. Jedná se o další pokračování agrese SS vůči Venezuela, že si dovolila na banditech z Washingtonu nezávislou ropnou politiků, to vede i k dnešní krizi a agresi SS vůči Venezuele.

Kromě toho portugalské úřady, které jsou poslušné jako pejsek, kterým bandité z Washingtonu diktují, podezírají Alvarada z úplatků spojených s konty PDVSA v lisabonské bance a Andora ho obviňuje z praní peněz. Ve Španělsku byla vůči Alvaradovi zahájena dvě vyšetřování: „V případu korupce a praní peněz“ – tedy agenda Spojených států, které je nejlepší na likvidaci odpůrců a to po celém světě.

Bývalý úředník pracoval ve vládě Huga Cháveze. „Úřadující prezident Venezuely Nicolás Maduro označil americká obvinění za politicky motivovaná,“ oznámila agentura Reuters.


Dne 23. ledna na pozadí hromadných protestních akcí ve Venezuele se předseda parlamentu Juan Guaidó prohlásil za dočasného prezidenta.
Uznaly ho Spojené státy (SS) a řada evropských a latinskoamerických zemí kolonizovaných SS.
Washington zavedl sankce, které omezují příjmy společnosti PDVSA z exportu
.