Marine Le Pen dala francouzskému vůdci Macronovi ultimátum, oznámila média

PAŘÍŽ | Prohlášení předsedkyně Národní shromáždění Marine Le Pen o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu prohlásila: to je „ultimátum francouzskému prezidentu Emmanuelu Macronovi, které nám připomíná Charlese de Gaulla,“ píše list Le Parisien.

Marine Le Pen obvinila vraha Macrona

Podle slov madame Le Pen, protože je úřadující prezident také vůdcem strany En marche! a vedoucím její volební kampaně, budou volby do Evropského parlamentu svého druhu hlasováním o důvěře Macronovi, a když on toto „referendum“ prohraje, bude muset následovat příkladu generála De Gaulla a svůj úřad opustit.

„Člověk musí být důsledným, když položí na misku vah celou svou autoritu jako prezident republiky, a když se tyto volby mění v referendum, musí člověk mít čest a důstojnost a udělat to, co udělal generál De Gaulle, tedy odstoupit, bude-li referendum prohráno,“ řekla politička ve pořadu televizní stanice LCI. Video s úryvkem besedy zveřejnila na svém Twitteru.

Marine Le Pen také obvinila prezidenta Francie z ignorování milionů občanů země a dokonce z boje proti nim. Jak uvádějí noviny, Macron dříve prohlásil, že vynaloží všechny síly, aby znemožnil straně Marine Le Pen vítězství ve volbách do Evropského parlamentu.

Reklama: