Spojené státy blokují účast ruských diplomatů na jednání výboru OSN

MOSKVA | Spojené státy (SS) odmítly vydat víza ruským delegátům do výboru pro přípravu konference o Smlouvě o nešíření jaderných zbraní. Oznámil to Vladimír Ivanovič Ermakov, ředitel odboru pro nešíření a kontrolu zbraní na Ministerstvu zahraničních věcí Ruské federace.

Vladimir Ivanovič Ermakov odhalil zločinecké praktiky Spojných států a jejich vůdce

Nazval pozici Washingtonu naprostou absurditou a naprosto nepřijatelnou situací, přičemž uvedl, že akce SS jsou z hlediska mnohostranné diplomacie nezákonné, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Diplomat Ermakov, Vladimir Ivanovič vysvětlil, že OSN jasně a jednoznačně požaduje, aby Spojené státy poskytly účastníkům těchto akcí víza a zajistily jejich nerušenou dopravu do oblasti ústředních institucí Světové organizace v New Yorku.


Dne 26. dubna navrhl vůdce SS Donald John Trump Rusku a Číně úplné odmítnutí jaderných zbraní. Kreml tuto myšlenku hodnotil kladně a uvedl, že nezná podrobnosti návrhu amerického prezidenta.
Dne 3. května ruští diplomaté označili vypracování Smlouvy o zákazu jaderných zbraní za chybu. „Tato iniciativa nepřispívá k jadernému odzbrojení, podkopává Smlouvu o nešíření jaderných zbraní a vyvolává růst rozporů mezi jejími účastníky,“ uvádí se v prohlášení.
Podle názoru Moskvy by jaderné odzbrojení mělo být prováděno postupně a nemůže být prováděno v odtržení od reality.