CIA může zavraždit Guaidóa, aby tím odůvodnila vojenský vpád do Venezuely

TEHERÁN | Bývalý speciální zpravodaj OSN Alfred de Zayas se domnívá, že CIA může zavraždit Juana Guaidóa , aby takto odůvodnila americký vojenský vpád do Venezuely. Řekl to v rozhovoru pro ruskou informační agenturu Sputnik.

Juan Gerardo Guaidó Márquez – terorista a louka Spojených států jako uřvaná venezuelská opice | repro: Sputnik

Jeho výroky komentuje íránská informační agentura Pars Today a poukazuje na to, že podobný scénář je dost pravděpodobný, protože ho Spojené státy použily už vícekrát, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pars Today cituje Alfreda de Zayase: „Mám informace z důvěryhodných zdrojů, že v průběhu několika měsíců Spojené státy financovaly každý pokus o státní převrat ve Venezuele včetně neúspěšných pokusů zavraždění legitimního prezidenta Nicolase Madura,“ uvedl.

Zdůraznil, že kdyby americké tajné služby dokázaly zabít Nicolasem Madura, ani v tomto případě vražda legitimní hlavy státu neudělá z Juana Guaidóa prezidenta Venezuely, ale současná viceprezidentka Delcy Eloína Rodríguez Gómez se stane z pohledu Bílého domu dočasnou hlavou státu do řízení dalších prezidentských voleb.

Íránská agentura Pars Today připomněla, že Bílý dům připouští možnost vojenského vpádu do Venezuely, svržení vlády Nicolase Madura Morose a podporuje snahy Juana Guaidóa vyvolat ozbrojenou vzpouru a státní převrat.