Havířovská střední škola má zmodernizované učebny a laboratoře

HAVÍŘOV | Žáci krajské Střední školy v Havířově-Šumbarku mají novou elektrolaboratoř, vybavenou učebnu a dílny svařování a také nově vybudovanou jazykovou učebnu.

Havířovská střední škola má moderní jazykovou učebnu | foto: msk.cz (Moravskoslezský kraj)

Vše za více než 8 milionů korun financovaných z evropských peněz. Díky tomu, že škola je partnerem krajského projektu Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK (OKAP) mohly být zmodernizovány také knihovna s čítárnou, multimediální sál školy a učebna polytechniky.

Výuku v nových prostorách dnes slavnostně zahájil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství Stanislav Folwarczny.

„Technické provozy v kraji si dlouhodobě stěžují na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Jednou z našich priorit je proto zatraktivnit a zkvalitnit výuku technických a řemeslných oborů vzdělání,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Havířovská Střední škola nabízí studium se zaměřením na elektrotechniku a strojírenství, a to jak ve tříletých učebních oborech, tak i ve čtyřletých maturitních oborech a dvouletém nástavbovém studiu.

„Podporujeme technické vzdělávání v celém Moravskoslezském kraji. Žákům chceme poskytnout to nejmodernější zázemí pro rozvoj jejich manuální zručnosti, kterou zúročí ve své budoucí práci. Ve Střední škole v Havířově jsme proto zmodernizovali výuku svařování, pořídili jsme nové svařovací trenažéry a vybavení za 2,2 milionu, modernizovali datovou infrastrukturu školy za 2,3 milionu korun. Nově vybavena je i elektrolaboratoř za 1,3 milionu a jazyková laboratoř za 1,6 milionu korun. Byl také upraven vstup do školy a sociální zázemí pro imobilní žáky,“ upřesnil náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.