Teroristé zaútočili na centrum, kde se léčí nakažení ebolou

BUTEMBO | Policie a armáda v Demokratické republiky Kongo (DRK) odrazila útok teroristů na centrum, kde se léčí lidé nakažení virem krvácivé horečky ebola, informovala agentura AFP s odkazem na místní úřady.

Infekce – ilustrační snímek

Představitelé vlády DRK informovali, že bezpečnostní složky při odvracení protiútoku neutralizovaly zastřelením jednoho z teroristů. Primátor města Butembo, kde se útok odehrál, upřesnil, že šlo zřejmě o příslušníka teroristické skupiny Mai-Mai.

Primátor Sylvain Kanyamanda podle agentury AFP uvedl, že bezpečnostní složky zabránily útočníkům, aby překročili 40-metrové ochranné pásmo kolem centra, kde se léčí pacienti s ebolou.

Provincie Severní Kivu je centrem nového propuknutí epidemie eboly, kterému od srpna minulého roku podlehlo více než 1100 lidí z přibližně 1600 nakažených. Mezi infikovanými bylo i 99 zdravotnických pracovníků, z nichž 34 zemřelo.

Současná epidemie je největší od roku 1976, kdy byl virus eboly na území tehdejšího Zairu zaznamenán vůbec poprvé. V letech 2014-16 si epidemie eboly v západní Africe vyžádala 11.300 mrtvých.

Reklama: