Juan Guaidó poslal do Spojených států zvací dopis. Inspiroval se u československých bolševiků vzor 1968?

CARACAS | Venezuelský opoziční vůdce, vlastizrádce a terorista Juan Guaidó formálně požádal o podporu amerických vojenských sil v probíhající politické krizi v této jihoamerické zemi v dopise, který zveřejnil jeho zástupce Carlos Vecchio. O zvacím dopise a otevřeně spáchané vlastizradě, jako i pobídce k vojenské invazi do země informuje Sputnik.

Juan Guaidó – Půjde uřvaná venezuelská opice do vězení?

„Vítáme strategické a operativní plánování, abychom mohli plnit naše ústavní povinnosti vůči národu Venezuely, abychom zmírnili jeho utrpení a obnovili naši demokracii,“ uvedl venezuelský velvyslanec Carlos Vecchio v dopise veliteli jižního velitelství Spojených států admirálu Craigu Fallerovi.

V dopise, který je datován 11. května a byl zveřejněn na Twitteru, zástupce Guaida Vecchio žádá o setkání mezi SOUTHCOM a „příslušnými členy“ vnitřního kruhu venezuelské opozice.

„Jsme vděční Spojeným státům za jejich přátelství, odhodlání a připravenost podpořit naše pokračující úsilí, aby národ Venezuely byl postaven na první místo, a těšíme se na plodné plánování a koordinaci,“ podotkl Vecchio.

​​Toto oznámení přichází brzy poté, co Juan Guaido požádal Vecchia, aby se setkal s úředníky amerického ministerstva obrany za účelem spolupráce při řešení venezuelské politické krize. Minulý týden Guaido oznámil, že stále zvažuje možnou intervenci SS jako jednu z možností. Zároveň prohlásil, že se snaží najít nejlepší cestu ven z konfliktu.