Donald John Trump chválil Viktora Mihály Orbána za zabránění migrační invaze do Maďarska

WASHINGTON – BUDAPEŠŤ | Donal John Trump na setkání s Viktorem Mihály Orbánem v Bílém domě ve Washingtonu chválil Maďary za ochranu křesťanů a také za přísnou migrační politiku a resolutní obranu jižních hranic Maďarska. Maďarský premiér po setkání hovořil o prohloubení spojenectví.

Donald John Trump a Viktor Mihály Orbán ve Washingtonu (13. V. 2019) | repro: TASR (AP)

Maďaři dělají výbornou práci ve prospěch křesťanských společenství na celém světě, řekl v pondělí americký prezident Donald Trump v Bílém domě v úvodu schůzky s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Informoval o tom zpravodajský server infostart.hu.

Orbán ve Washingtonu absolvuje pracovní návštěvu. Naposledy navštívil oválu pracovnu na pozvání Billa Clintona v roce 1998. První kolo jednání Trumpa s Orbánem mezi čtyřmi očima trvale namísto plánovaných 15 přes 20 minut.

Maďarský premiér naznačil, že s Trumpem mají podobné smýšlení v otázkách boje proti ilegální migraci, a dodal, že jeho země pracuje na ochraně společenství křesťanů ve světě. DJ Trump pochválil Orbána i za to, že ve své zemi udržel bezpečnost.

„Pracovní setkání s prezidentem Spojených států Donaldem Johnemm Trumpem v pondělí ve Washingtonu bylo pro Maďarsko důležité, protože byly posíleny strategické spojenecké vztahy spojující Spojené státy a Maďarsko,“ prohlásil to po schůzce předseda maďarské vlády Viktor Orbán pro maďarské veřejnoprávní média.

Podle agentury MTI premiér zdůraznil, že vztahy byly posíleny v oblastech hospodářské, zahraniční a bezpečnostní politiky, ale i v otázkách migrace a pronásledování křesťanů.