Spojené státy se připravují použít jaderné zbraně

MOSKVA | Díky tomu, že Spojené státy (SS) umísťují jaderné zbraně v Evropě, se SS připravují k jejich používání, řekl pro Sputnik ředitel oddělení pro nerozšiřování a kontrolu zbraní ruského ministerstva zahraničí Vladimir Nikolajevič Jermakov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ďábel D. J. Trump

„Bohužel, některé země závisející na Washingtonu se tváří, že se nic neděje, nebo se prostě jen bojí zamyslet se nad úrovní provokace plynoucí z toho, že v 21. století na území Evropy probíhá příprava k použití jaderných zbraní i nejaderných prostředků,“ řekl Jermakov, Vladimir Nikolajevič.

Diplomat také kritizoval evropské země za to, že umožňují Washingtonu stavět své země do nebezpečné situace.
Minulou neděli v sídle OSN v New Yorku skončila dvoutýdenní schůzka přípravného výboru pro provedení konference v roce 2020 ohledně Dohody o nerozšiřování jaderných zbraní.

Během setkání ruská delegace, podle slov ruského diplomata, se soustředila hlavně na úkoly zajištění stabilního fungování Dohody a vyrovnaný přístup ke třem klíčovým částem – jaderné nerozšiřování, jaderné odzbrojení a mírové použití jaderné energie.

Reklama: