Ryba smrdí od hlavy … A jak Babiš?

Ukázkovým příkladem toho, jak Andrej Babiš v roli premiéra lobbuje za svůj vlastní byznys, je situace, kdy hájí enormní pěstování řepky v naší zemi, a ještě navíc burcuje zemědělce, tedy své dodavatele, aby se bránili proti informacím, které se šíří o řepce v médiích i na sociálních sítích.

Ivo Valenta | foto: facebook Iva Valenty

Přitom jedním z největších zpracovatelů řepky je právě společnost Preol, která patří do holdingu Agrofert. Je ostudou, že v čele naší země stojí premiér, který díky svému gigantickému střetu zájmu hájí pěstování řepky, a tedy i totální devastaci půdy v ČR.

Jeho slova o potravinové soběstačnosti pak působí naprosto komicky a mají pouze odvést pozornost jinam. Pokud se zásadním způsobem nezmění hospodaření s půdou, dále si ji necháme chemicky zaplevelovat jedovatými herbicidy a pole budou obhospodařovat velkostatkáři, kterým jde hlavně o momentální finanční profit a nehledí na to, co bude s půdou za 10 nebo 15 let, k tradičnímu zemědělství, které si bude vážit půdy, se nikdy nevrátíme. A jako vždy, ryba i v tomto případě smrdí od hlavy.