Soud EU: Všechny migranty, kteří spáchají zločin, vyhostit nelze. Co na to Salvini?

„Italský ministr vnitra Matteo Salvini mezitím plánuje tvrdě udeřit na lodě neziskových organizací, které ve Středozemním moři zachraňují migranty. Za každého běžence vyloděného v Itálii chce udělovat pokutu, napsal britský list The Guardian, jenž má k dispozici návrh příslušného nařízení.“ – tento model není bez zajímavosti i pro širší politické spektrum.

Tomáš Tyl | foto: archív autora

Co je totiž jiného, než trestuhodná neschopnost, když stát EU nedokáže ze svého území deportovat migranta, jemuž nebyl udělen azyl, tento zde roky neoprávněně pobývá, obvykle páchá trestnou činnost a čekáme, až spáchá takový čin, za který nutně skončí ve vězení?!

Navrhuji zavést pokuty na unijní úrovni pro státy, které nejsou schopny dodržovat mezinárodní úmluvy, nechrání své hranice před nelegální migrací a následně břemeno vlastní neschopnosti přenáší na jiné státy EU.

Je na čase přestat neschopnost, nedbalost a byrokratickou liknavost označovat za humanismus a jsme-li rovnoprávnými členy EU, nebude problém shodnout se na tom, že porušení pravidel zasluhuje trest.

Nebo snad má EU právo soudit nás za nepřijetí migračních kvót a k důvodům jejich prosazení budeme mlčet?!