Vladimir Vladimirovič Putin přijal vůdce diplomacie SS Pompea v Soči

SOČI | Vůdce diplomacie Spojených států (SS) Michael Richard Pompeo, zvaný Mike, zkráceně tak M.Rd., navštívil včera Ruskou federaci (RF). Vladimir Vladimirovič Putin vůdce diplomacie SS M.Rd. Pompea přijal v Soči. Proběhlo také setkání s diplomatickým protějškem ministrem Sergejem Viktorovičem Lavrovem. O setkání žádal Washington při telefonickém rozhovoru mezi Vladimirem Vladimirovičem Putinem a vůdcem SS Donaldem Johnem Trumpem. I tento telefonický hovor byl na žádost Spojených států.

M.Rd. Pompeo a V. V. Putin | repro: Times Now

M.Rd. Pompeo vyjádřil naději na to, že Rusko přestane podporovat venezuelského prezidenta Nicoláse Madura Morose. Řekl to dnes na tiskové konferenci po rozhovorech s ruským ministrem zahraničních věcí Sergejem Viktorivičem Lavrovem. Poznamenal, že Spojené státy a Rusko mají rozdílné názory vůči Venezuele.

Podle Pompea řekl Lavrovovi, že Washington chce udělat všechno proto, aby si obyvatelé Venezuely vybraly demokratickou cestu. A jak známo zahraniční intervenční politiku SS, tak i násilnou cestou, třeba i vyvoláním občanské války. Volby proběhly, ale banditům ve Washingtonu se výsledek nelíbil – tak rozpoutali krizi.

„Spojené státy a další země věří, že přišel čas, aby Maduro odešel a ukončil tak utrpení venezuelského lidu. Doufáme, že ruská podpora Madura skončí,“ šířil lži, dezinformace a americkou agresivní propagandu M.Rd. Pompeo.

Ruský ministr Sergej Viktorovič Lavrov odpověděl americkému vrahovi, že demokracie se nedá zavést silou. „Hrozby, které jsou adresovány vládě Madura, hrozby, které přicházejí z úst oficiálních představitelů americké administrativy a hrozby pana Guaida, neustále zdůrazňují právo zvát k vnějšímu zásahu, ale nemají nic společného s demokracií,“ poznamenal Lavrov, Sergej Viktorovič.

Ruský ministr svému americkému protějšku Lavrov předal memorandum o amerických zásazích do záležitostí Ruska. Ruský ministr zahraničí poznamenal, že existuje velké množství vzájemných podezření ve vztazích mezi oběma mocnostmi, ale vyjádřil naději, že jejich vůdci jsou schopni vést zodpovědný a konstruktivní dialog.

Na základě výsledků rozhovoru uspořádali oba ministři tiskovou konferenci, která se konala před jejich plánovaným setkáním s ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem.

Sputnik: V Soči se konala jednání Pompea s Putinem

Ruská federace (RF) a Spojené státy (SS) mají společné zájmy, a jsou otázky, ve kterých mohou země spolupracovat, řekl vůdce diplomacie SS M.Rd.Pompeo na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem v Soči 14. května.

„Máme společné zájmy a existují také otázky, ve kterých můžeme spolupracovat, pracovat produktivně. Můžeme spolupracovat tak, aby naše národy žili úspěšně a celý svět také uspěl všeobecně. Proto mě prezident Trump poprosil, abych přišel s touto zprávou, a abych promluvil o určitých nápadech, o určitých projektech,“ cituje Američana světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Předmětem jednání byly také vyhlídky na rozvoj vztahů mezi Ruskem a Spojenými státy a navíc, jak řekl poradce hlavy Ruské federace Jurij Viktorovič Ušakov, se mluvilo o tématech, která se týkají smlouvy START a íránské jaderné dohody. „Zejména se jednalo o otázkách mezinárodní problematiky, strategické stability, odzbrojení, dokumentace o nešíření jaderných zbraní, aktuálních regionálních problémů a situace kolem Sýrie, KLDR, Afghánistánu, Libye a Íránu,“ uvedl Ušakov, Jurij Viktorovič.