Číňané se baví na účet amerických analytiků, kteří tvrdí, že SS dokáží porazit Rusko za půl roku

PEKING | Číňané se baví na merito amerických tvrzení, že americká armáda dokáže porazit Rusko v případě konfliktu za půl roku. Tuto nesmyslnou prognózu vyslovili odborníci amerického The Center for a New American Security, o prognóze psal i portál USA News Today, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Grumman B-21 Raider | repro: wikipedia.org

Čínský portál SOHU porovnává výroky Adolfa Hitlera, který tvrdil, že porazí SSSR za 5 měsíců a odborníků z The Center for a New American Security, kteří tvrdí, že Američanům stačí jen jejich letectvo a 6 měsíců vojenské kampaně, aby srazily Rusko na kolena. V obou případech jsme podle tvrzeníČíňanů svědky kolosální hlouposti.

The Center for a New American Security vytvořili Michèle Flournoy and Kurt M. Campbell v roce 2007, jde o neocony tvrdého ražení, kteří evidentně ztrácejí smysl pro realitu.

Podle odborníků tohoto centra k vítězství nad Ruskem bude Američanům stačit 164 strategických bombardérů Grumman B-21 Raider, přičemž 120 bombardérů bude bojovat, 20 bude sloužit pro cvičné účely a 24 strojů bude sloužit k doplnění bojových ztrát.

Americké představy, že ztratí jen 24 bombardérů velmi pobavily čínské experty. Číňané upozornili na skutečnost, že uvedený počet bombardérů (164 x B-21 Raider) mohou Američané získat až kolem roku 2025.

Americká zbrojařská lobby se podle Číňanů snaží vyždímat peníze z Kongresu na vývoj nové generace neviditelných bombardérů. Předchozí generace amerických neviditelných bombardérů měla totiž značné problémy, protože Srbové sestřelili v roce 1999 starým sovětským S-125 Američany vychvalovanou a údajně neviditelnou F-117.

Dnes mají Američané k dispozici neviditelné B1 Lancer a ukazuje se, že proti Rusku tyto stroje stačit nebudou, protože Američané evidentně musí vyvíjet Grumman B-21 Raider. Pentagon již projevil zájem v minulosti o 132 bombardérů B-2 Spirit, ale protože B-2 Spirit stojí 2,3 miliardy USD, tak Pentagon koupil jen 23 letadel. „B-21 Raider je podle amerických odborníků ještě neviditelnější a ještě smrtonosnější jako B-2 Spirit, takže i jeho cena bude podstatně vyšší,“ smějí se v Číně nad hloupostí Američanů.