Vůdce SS Trump odmítl zprávy o plánu vyslat 120 tisíc vojáků na Blízký východ

WASHINGTON | Spojené státy (SS) již kvůli rostoucímu napětí ve vztazích s Íránem, které vyvolaly svou agresivní zahraniční politikou, zvýšily počet svých vojáků v regionu díky tomu, že do oblasti poslaly letadlovou loď. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Budoucí mrtvoly v případě invaze do Íránu | repro: Sputnik (© Foto: Public domain/ Alan Graziano)

Nehledě na to nedávné zprávy The New York Times ukazovaly na to, že vojenská přítomnost SS by mohla vyrůst až do rozměru srovnatelného s dobou invaze do Iráku. To však vůdce SS Donald Johh Trump následně popřel.

DJ Donald Trump odmítl zprávy o možném nasazení 120 tisíc vojáků na Blízkém východě, aby mohlo být čeleno Íránu. Prohlásil, že se jedná o fake news a vyjádřil naději, že takový plán nebude potřeba. Současně s tím prohlásil, že by rozhodně poslal 120 tisíc vojáků na Blízký východ, pokud by to bylo potřeba. Byl to fake, nebo jen testování nálady tupých poloopic a humanoidů s pasy Spojených států?

„Udělal bych to? Rozhodně. Neplánovali jsme to ale. Doufám, že to nebudeme muset plánovat. A kdybychom to udělali, tak bychom odeslali o mnoho více vojáků,“ prohlásil agresivní vůdce SS, který je přirovnáván k orangutanovi z Bílého domu, kde poskakuje s odjištěným granátem v ruce.

Agrese, psychologická a hybridní válka Spojených států

Donald John Trump s otevřeným řitním otvorem pod nosem

Dříve íránský zástupce v OSN Majid Takht Ravanchi obvinil SS z vedení „psychologické války“ proti Teheránu, když pro CNN komentoval zprávy o možném odeslání dalších 120 tisíc vojáků na Blízký východ, pokud se Írán rozhodne vyvíjet jaderné zbraně.

Ravanchi zdůraznil, že Írán nemá zájem o zvyšování napětí v regionu, na rozdíl od jiných zemí. „Nemáme zájem o to snažit se vytvořit konflikt v našem okolí, protože nikdo z toho nebude mít výhodu, z takového konfliktu v našem regionu, až na několik lidí ve Washingtonu a několik zemí v našem sousedství,“ prohlásil.

Prohlášení íránského zástupce přicházejí poté, co The New York Times přinesly zprávy o tom, že americký ministr obrany Patrick Shanahan přišel s plánem na umístění více než 120 tisíce vojáků na Blízkém východě v případě, že Írán by zrychlil svůj vývoj jaderných zbraní, nebo zaútočil na americké síly v regionu. Plán nicméně nepočítal s invazí do Íránu samotného.

Příprava provokace s falešnou vlajkou?

Patrick M. Shanahan | repro: Fox News

The New York Times s odvoláním na několik amerických úředníků odpovědných za národní bezpečnost, kteří byli obeznámeni s novým plánem, informoval o dislokaci více než 120 tisíce amerických vrahů v oblasti Blízkého východu na tisíce mil vzdálených od Spojených států, připravených páchat válečné zločiny útočné války.

Jak píše newyorský list, degenerovaný Shanahan předložil tento plán na schůzce hlavních asistentů amerického vůdce DJ Trumpa pro národní bezpečnost 9. května. „Nový plán byl sepsán na nátlak jestřábů v čele s Trumpovým poradcem pro národní bezpečnost Johnem Boltonem,“ dodává The New York Time, který odhaluje odkud vítr vane – od poskoka pro válku Boltona.

Podle informací listu počet vojáků, který se v plánu uvádí, šokoval mnohé z těch, kdo se s ním obeznámili, protože přibližně stejný počet amerických vojáků se zúčastnil vpádu do Iráku v roce 2003. SS dříve šířily válečnou propagandu o prudkém růstu hrozby ze strany Íránu a v této souvislosti poslaly do regionu útočnou skupinu lodí a strategické bombardéry, včetně letadlové lodi.

Čelní představitelé Íránských revolučních gard označil americkou letadlovou loď za cíl s tím, že přítomnost Spojených států byla vážnou hrozbou v minulosti. A likvidace okupantů v Perském zálivu by byla nádherná.

„Letadlová loď, která má 40 až 50 letadel na palubě a 6000 vojáků uvnitř pro nás byla v minulosti velká hrozba. Nyní ale je to cíl a hrozba se změnila v příležitost,“ prohlásil Amir Ali Hajizadeh, velitel letectva Íránských revolučních gard.


Napětí mezi Íránem a SS vyrostlo poté, co vůdce SS Donald John Trump jednostranně odstoupil od íránské dohody o jaderném programu a obnovil sankce proti této zemi.
Vůdce SS prohlásil, že by bylo velkou chybou, kdyby došlo k útoku na americké síly v regionu.
V souvislosti s tím také odeslal do oblasti letadlovou loď Abraham Lincoln a skupinu bombardérů B-52.