Policejní dobytek v Súdánu zbil korespondenta Sputniku

CHATÚM | V Súdánu zbila místní policie korespondenta Sputniku během natáčení reportáže. Vojenská policie následně rozbila jeho vybavení. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ozbrojená opice? | repro: UrduPoint.com

Korespondent agentury Sputnik Machammad al Fatich dostal několik úderů obušky do hlavy a do zad v momentu, kdy natáčel reportáž o situaci na súdánských ulicích, kde v dubnu proběhl vojenský převrat.

Podle slov samotného korespondenta, vojenská policie, která je částí sil rychlé reakce, na něho zaútočila během informování o situaci v Chartúmu a o činnostech směřovaných na odklízení barikád a bariér na mostu Nimr.

„Ve středu, když jsem informoval o situaci na ulicích Chartúmu, mě obušky zbila vojenská policie ve 14:30 ve středu u mostu Makem Nimr. Byli mě po hlavě a tělu. Síly operativní podpory likvidovaly barikády a bariéry na mostu krále Nimra,“ řekl al Fatich.

Podle jeho slov mu jeden z vojáků silou vytrhl mobilní telefon, hodil ho na zem a rozbil. „Jiná skupina z pěti vojáků mě bila obušky po hlavě a tělu, nehledě na to, že jsem jim řekl, že jsem novinář a informuji o situaci na základě zadání redakce,“ dodal korespondent. Negři se utrhli z řetězu, ale to už tak v Africe chodí.


V Súdánu došlo 11. dubna k vojenskému převratu na pozadí čtyřměsíčních národních protestů. Prezident byl zbaven funkce a později byl umístěn do vězení.
Vládu nyní vykonává vojenská rada, která prohlásila, že se chystá předat vládu během dvou let do rukou politiků, kteří vzejdou z voleb.
Nehledě na sliby vojáků ale národní protesty neutichají. Protestující požadují, aby byla moc neprodleně předána do rukou civilní vládě.

Reklama: