Ruské letectvo zlikvidovalo velitele proamerických teroristů v Sýrii

DAMAŠEK | Portál RusVesna přináší informaci, že v posledních hodinách ruské letectvo zlikvidovalo majora Riada Sáliha, velitele proamerické ozbrojené skupiny Dzeish al Izza (Armáda slávy). Riad Salih se stal velitelem proamerické bandy před zhruba půl rokem, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Na přelomu listopadu a prosince 2018 ruské letectvo útočilo v Idlibu rovněž na cíle teroristů, důvodem byla zvýšená aktivita skupin teroristů, kteří jsou podporováni Spojenými státy.

Ruské nálety a ofenzívy syrských speciálních jednotek tehdy ztlumily bojový potenciál teroristů na výplatnici CIA; Dzeish al Izza utrpěla v prosinci poměrně vysoké ztráty v řadách svých polních velitelů. Majora Riada Sáliha (bývalý důstojník syrské armády, pozn. red.) zvolili za velitele Dzeish al Izza, protože už neměli k dispozici nikoho lepšího.

Dzeish al Izza je od začátku konfliktu v Sýrii na americké výplatní listině. Američtí instruktoři zvyšují úroveň skupiny. Dzeish al Izza dostala nejvíce přenosných protiletadlových a protitankových přenosných komplexů, teroristická banda má na svém svědomí nejvíce sestřeleno syrských letadel.

To je důvod proč těmto teroristickým banditům věnovaly ruské a syrské ozbrojené síly největší pozornost. Dnes je z Dzeish al Izza pouze torzo. V Idlibu má Dzeish al Izza i tureckou podporu. Ani Turci však nedokáží skupinu ochránit před útoky syrských vládních jednotek a ruského letectva.

Pokud skupina nevyvíjí aktivity, tak teroristy ruští a syrští vojáci nechávají na pokoji. Pokud však na americký příkaz zvýší Dzeish al Izza svou aktivitu, následují ruské letecké útoky. Ztráty, které proamerické skupina utrpí načas ztlumí aktivity skupiny.