Tři tisícovky seniorů pojedou díky kraji na jednodenní výlet

OSTRAVA | Výlety seniorů. Tak se jmenuje projekt Moravskoslezského kraje, díky kterému pojedou tři tisíce seniorů na poznávací zájezd. Zájemce čekají návštěvy turistických atraktivit, ale taky exkurze či workshopy. Kraj na tento projekt vyčlenil 1,4 milionu korun. Informuje Úřad MSK v tiskové zprávě.

Ilustrace: pxhere.com

„Tento projekt má posílit cestovní ruch v regionu, ale taky motivovat a aktivovat seniory, aby se vydali poznávat zajímavosti našeho kraje. Budou si moci vybrat z několika zájezdů, které budou rozdělené nejen tematicky, ale také podle fyzické náročnosti. Zájemci navštíví například Muzeum klobouků v Novém Jičíně, Pustevny, zámek Raduň, Hukvaldy nebo Karlovu Studánku,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška a doplnil, že část zájezdů bude i do Olomouckého kraje.

Na základě dohody s Olomouckým krajem, který v rámci podobného projektu organizuje část svých výletů také do našeho regionu, se tak senioři budou moci podívat na hrad Bouzov nebo třeba na Dlouhé Stráně.

„Celkem 70 výletů, které jsou určené pro seniory nad 60 let, se uskuteční v letním období, tedy od června do září tohoto roku. Zhruba tři tisícovky výletníků se mohou těšit na příjemný celodenní zájezd, kde jim bude k dispozici školený průvodce i kvalitní kuchyně,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Dále dodal, že zájemci se mohou hlásit od 15. května rezervačním systémem přes internet na webových stránkách Výlety seniorů nebo telefonicky na čísle 774 765 550 u společnosti Educa24, která výlety pro Moravskoslezský kraj organizuje.

Účastníci výletu platí pouze 200 korun, všechny další náklady akce jsou hrazeny dotací Moravskoslezského kraje. Kromě služby průvodce a oběda je v ceně vstupné do navštívených míst, pojištění a doprava.

Nástupní místa zájezdů jsou rozmístěna po celém regionu. Výletníci si mohou vybrat, zda vyjedou z Bruntálu, Opavy, Třince, Frýdku-Místku, Karviné nebo například Kopřivnice.