Svět zažívá genocidu křesťanů

LONDÝN | Míra pronásledování, které zažívají po celém světě křesťané, se podle kritérií OSN blíží k definici genocidy. Uvádí to zpráva britské vlády, na níž spolupracoval biskup Truro, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ukřižování Ježíše Krista

„Důkazy ukazují nejen geografické šíření protikřesťanského pronásledování, ale také jeho rostoucí závažnost. V některých regionech se úroveň a povaha pronásledování pravděpodobně blíží k mezinárodní definici genocidy, podle toho, co přijala OSN,“ cituje zprávu Christian Today.

Dokument varuje, že extremistické skupiny na místech, jako je Sýrie, Irák, Egypt, severovýchodní Nigérie a Filipíny, se snaží o vyhlazení křesťanů.

Dále zpráva uvádí: „Úmysl vymazat všechny důkazy křesťanské přítomnosti v těchto zemích byl projevený násilnými činy, jako je odstranění kříže a zničení církevních staveb a jiných křesťanských symbolů. I únos duchovních osob představuje ‚přímý útok‘ na strukturu a vedení církve.“

„Tam, kde se tyto a další incidenty setkávají s příznaky genocidy, budou vlády muset přivést pachatele k odpovědnosti, k pomoci obětem a přijmout preventivní opatření do budoucna,“ uvedla zpráva.

Hlavní dopad těchto činů proti křesťanům je exodus. Křesťanství nyní čelí hrozbě, že bude vyhlazené v částech Blízkého východu, kde jsou jeho kořeny.

„Požádal jsem biskupa Truro, aby vydal nezávislou, čestnou, neochvějnou a tvrdou zprávu. To, co mi dnes dodal, je pro poctivé čtení,“ prohlásil ministr zahraničí Jeremy Hunt.

„Průběžná zpráva prichází těsně po děsivých útocích na Srí Lance, ničivém útoku na dvě mešity v Christchurch a střelbě na synagogu v San Diegu. Není nic horšího, než nenávidět někoho na základě jeho víry. To, že je to na vzestupu, by nás mělo všech šokovat,“ komentoval britský ministr.

Organizace Open Doors, která podporuje pronásledované křesťany na celém světě: „Napsaná zpráva byla pochmurným čtením.“