Syrská arabská armáda likvidovala teroristy Hajat Tahrir-aš-Šam

DAMAŠEK | Záběry natočené 14. května ukazují exploze dělostřeleckých granátů. Video také zachycuje provládní vojáky, kteří sledují ostřelování dalekohledem. Zřetelné jsou také vrtulníky a letadla létající na místě vojenských operací.

Zdůrazňuje se, že Syrská arabská armáda (CAA) pokračovala ve svém útoku na bojovníky skupiny Hajat Tahrir-aš-Šam, která vytvořila tábor na přistávací dráze Al-Šaria v provincii Hamá.

Dříve bylo uváděno, že džihádisté ​​Hajat Tahrir-aš-Šam přebrali strategicky důležitou vesnici Šejch Idris, která byla dříve obsazena syrskou armádou.

Syrská armáda osvobozuje svou zemi od teroristů – pak na řadu přijde vyhnání amerických okupantů
Foto: Sputnik (Mikhail Alaeddin)


Občanská válka v Sýrii začala na jaře roku 2011. Hlavními účastníky konfliktu jsou vládní síly působící na straně současného prezidenta Bašára Asada, tzv. umírněná opozice a islamistické skupiny.
Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu. (aut: -rav-)