Zakázala ODS moji včerejší přednášku v Brně?

Včerejší přednáška a beseda, kterou jsem měl mít v Brně v Knihovně Žabovřesky, byla zrušena z rozhodnutí vedení Knihovny Jiřího Mahena, kam dotyčná pobočka spadá. Podnětem byla „kampaň“ vedená studentem mediální komunikace na Masarykově univerzitě. Jako obvykle se neodvážil konfrontovat tváří v tvář. Nedal si ani práci zjistit, čím jsem vlastně tak hrozný. Nenašel si čas ani na patnáct potřebných minut.

Petr Hampl | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

Má tedy proti mně pouze povšechné tvrzení, že jsem „známá postava ultrapravicové scény“. Takže až zase vyrazím s přezdívkou Geronimo do akce, fanoušci Baníku, třeste se! Pan udavač připojil ještě tvrzení, že jsem antisemita. Přitom si mohl během pár minut dohledat, že občas dělám společné přednášky s rabínem a že jsem veden na různých seznamech „Židů ve veřejném životě“ a „pomahačů Židů“. O fenoménu novodobého udavačství jinak píši podrobněji ZDE a tematicky mě doplňuje kandidát na poslance Evropského parlamentu Ivan David ZDE.

Ale já nejsem z Prahy!

Žádný z tajemné množiny lidí, kteří moje vystoupení zakázali, nebyl schopen něco veřejně vytknout knize Prolomení hradeb, kterou jsem chtěl představit. Připomínám, že v Brně nevládnou Zelení, Piráti ani Žít Brno. V čele města stojí primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková z ODS. „Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace je největší veřejná městská knihovna na Moravě a druhá největší v ČR. Zřizuje ji od roku 1921 Statutární město Brno,“ píše se i s chybou v interpunkci na webových stránkách knihovny.

Mimochodem, ve stejný den korporace Facebook vymazala aktuální díl videopořadu Prolomení hradeb. Pojednával o chudobě a různých sociálních problémech. Snad obsahoval určité nové pohledy, ale podle mého názoru nic kontroverzního. Zdá se, že „soudruzi“ si před eurovolbami nejsou příliš jisti lidovou podporou.

Reklama: