Děti čekají na smrt – Desetitisíce mrtvých, miliony ohroženy. Blokáda Venezuely Spojnými státy zabíjí lidi

BUENOS AIRES | Isabella žije a neví, že její život závisí na barevných tabletkách. Je jí 21 měsíců a její řeči rozumí pouze ti, kteří s ní tráví den za dnem v Italské nemocnici v Buenos Aires a rozhodují, jakou tabletku jí mají dát, píše dopisovatelka světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, Esther Yáñez Illescas.

Isabella – Bude také oběť vraha DJ Trumpa?

„Isabella se narodila s vrozenou nemocí a lékaři ihned upozornili, že je nutná transplantace jater, aby mohla dále žít. Její rodiče Douglas a Yelibeth řešili otázku: dárce, financování, kde, jak a kdy bude prováděna transplantace,“ píše ve svém článku.

Nebylo to tak složité. Yelibeth byla pro dceru vhodným dárcem a veškeré léčení financoval Fond Simona Bolivara díky prostředkům americké pobočky venezuelské ropné společnosti PDVSA – společnosti Citgo. Dohoda mezi Italskou nemocnicí v Argentině a Venezuelou platí od roku 2007 a k dnešnímu dni byla 109 venezuelským dětem provedena transplantace orgánů podle tohoto programu.

Chce se stát Donald John Trump stejným masovým vrahem jako Adolf Hitler? Kolik lidí nechá umřít?

Dne 28. ledna Ministerstvo financí Spojených států (SS) vyhlásilo zavedení nových a tvrdších sankcí proti Venezuele, tentokrát proti společnosti Citgo, která financuje fond boje proti dětským nemocem. Prostředky fondu byly zablokovány, což znamená, že peníze na léčbu nemocných dětí Spojené státy nestydatě ukradly.

Dva ve při – DJ Trump a jeho poskok Bolton | repro: The Kansas City Star

V současné době se celkem 7 miliard dolarů nachází neznámo kde. Poskok vraha DJ Trumpa John Bolton slíbil další loupež ve výši 11 miliard pro venezuelskou ropnou společnost v příštím roce. Citgo pokračuje ve své práci, ale pouze v SS, prostředky už nebudou plynout do Venezuely a do fondů typu Simona Bolivara.

Peníze musí být převáděny na zvláštní zablokovaný účet s cílem následujícího předání jeho nové vládě podle slov ministra financí SS Stevena Mnuchina. Uběhly však 4 měsíce a „nová vláda“ není a peníze pro Isabellu a dalších sedm rodin s podobnými případy také ne. Jsou tyto děti odsouzeny teroristy z Washingtonu odsouzeny k trestu smrti? Jen za to, že se narodily ve Venezuele?

Peníze už nepřicházejí a Italská nemocnice nemůže provádět transplantace. Venezuelské velvyslanectví v Argentině pomáhá jak může. „Nemocnice nám poskytuje střechu nad hlavou a velvyslanectví materiální pomoc, ale nevíme, jak dlouho to vydržíme,“ říká Douglas v telefonickém rozhovoru se Sputnikem Mundo z Argentiny. Je mu 34 let a opustil práci správce ve venezuelské společnosti, aby se mohl věnovat dceři.

„Moje dcera potřebuje velmi důkladnou kontrolu, aby mohla léčbu dokončit. V současné době organismus projevuje mírné odmítání orgánu a to je možné kontrolovat pouze pomocí léků,“ dodal Douglas.

Tyto léky jim fond poskytoval do té doby, dokud USA nezablokovaly prostředky. Isabella potřebuje 16 léků, z nichž každý stojí 1500 dolarů za jedno balení. Obyčejná rodina si to prostě nemůže dovolit. Zatím léky stačí ještě na jeden měsíc.

„Pokud Isabella nebude dodržovat pooperační režim, může přijít o transplantovaný orgán a bude třeba provést novou operaci. Budeme nuceni začít od nuly a bude to mnohem složitější, protože moje žena už nemůže být dárcem. Nemáme tolik času,“ říká otec.

Washington zavraždil 40 tisíc lidí – Blokáda páchaná Spojenými státy je hybridní útočnou válkou

DJ Trump na oprátce oběšený | reprofoto: YTB

Blokáda je ve Venezuele používána jako válečná zbraň. Je to stará taktika. Ten, kdo vyhraje mediální boj, bude určovat další realitu.

Nedávná zpráva Washingtonského centra pro politický a ekonomický výzkum uvádí drtivou statistiku: americké sankce a blokáda Venezuely způsobily od roku 2017 do současnosti 40 000 úmrtí v zemi.

„Blokáda vedla ke snížení dostupnosti potravin a léků a ke zvýšení nemocnosti a úmrtnosti,“ uvádí se v dokumentu nazvaném Ekonomické sankce jako kolektivní trest: případ Venezuely.

Celkem 80 000 lidí nakažených HIV, 16 000 pacientů s rakovinou a 4 miliony pacientů s diabetem a hypertenzí – to jsou oběti této blokády, kterou zpráva nazývá nelítostnou, nezákonnou a neudržitelnou politikou. Spojené státy takto páchají ve Venezuele genocidu, která nemá té nacistické daleko.

„Z hlediska lidských práv je nelegální ekonomická a finanční blokáda uložená vládou SS hlavní překážkou respektování a dodržování lidských práv ve Venezuele,“ řekl Larry Devoe, výkonný tajemník Národní rady pro lidská práva a zástupce Venezuely v Mezinárodním systému lidských práv.

Kdo tvrdí, že za to může Maduro je sprostý lhář, či uvěřil propagandě!

Dívka odsouzená DJ Trumpem k smrti s maminkou

Lidé kritizující vládu Nicoláse Madura tvrdí, že blokáda není příčinou nedostatku potravin a léků ve Venezuele, protože krizová situace existovala už před zavedením sankcí ze strany Spojených států (SS). V této souvislosti Antony Moreno, doktor a tiskový mluvčí Výboru pacientů a příbuzných obětí finanční blokády tvrdí, že je to klam.

„Provedli jsme řadu výzkumů, a to i v období let 2013 – 2015, kdy Maduro ještě nebyl u moci, ale před zavedením prvních sankcí měl každý Venezuelec možnost užívat až 20 druhů různých léků v případě nemoci. Dokonce i OSN potvrzuje, že Venezuela dosáhla Rozvojových cílů tisíciletí (MDG),“ řekl v telefonickém rozhovoru se Sputnikem Mundo.

„Vše se však změnilo od té doby, kdy opozice zvítězila v Národním shromáždění v roce 2015 a požadovala sankce pro Venezuelu,“ dodal Moreno.

V roce 2015 vyšel slavný dekret vraha a odporného negra Baracka Husseina Obamy, který prohlásil Venezuelu za „neobyčejnou a mimořádnou hrozbu pro Spojené státy“. Teď mají Venezuelci podle Morenových slov k dispozici maximálně pět druhů léků ročně.

Vrah Obama

Reklama: