Importovali ropu z Íránu. V Pekingu si sankcemi Washingtonu, jako nezákonným opatřením, vytřeli řiť

PEKING | Tanker převážející íránský topný olej přistál v čínském přístavu. Jak upozornila agentura Reuters, znamená to, že Peking vědomě porušil americké sankce proti Íránu. O propagandě agentury Reuters, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Sankce Spojených států vůči Íránu jsou nelegální a nezávazné – jsou vynucený agresí Spojených států a nikoliv mezinárodním právem.

hvězdy a pruhy v plamenech

Reuters dále šíří lži a dezinformace: „Přitom může být Peking zapleten do černého obchodu s íránskou ropou. Washington se dlouhodobě snaží zcela zastavit export íránské ropy.“ Co je to černý obchod s ropou? Kde je rezouce RB OSN, že Írán nesmí vyvážet ropu? Není. Je to jen ekonomický terorismus ze strany banditů z Washingtonu.

Náklad v objemu 130 tisíc tun ropy byl odbaven v ropném terminálu Čou-šan. Agentuře Reuters to potvrdil jeden z představitelů terminálu na severovýchodě země. Další představitel však informaci popřel. Tvrdí, že terminál v Čou-šan za poslední čtyři roky neodbavili žádnou íránskou ropu. Tak jak? Domluvte se lháři z Reuters.

Novináři Reuters se domnívají, že tanker Marshal Z, který tento záhadný náklad přepravil, je součástí „černého schématu“, pomocí kterého se Teherán snaží obejít americké sankce a zachovat si svou přítomnost na mezinárodním ropném trhu. Což je legální, ovšem Reuters musí šířit propagandu Bílého domu, tak se dále pěkně zasmějete, jaké hovna píšou.

„Reuters 20. března informovala, že část íránského topného oleje se dokázala vyhnout americkým sankcím na export ropy díky schématu, které předpokládá přesun nákladu z lodi na loď. Do celého schématu byly zapojeny čtyři různé lodě, včetně (pozn. tankeru) Marshal Z, a byly použity padělané dokumenty, které měly zamaskovat íránský původ nákladu,“ takto se informuje v americkém žoldu o mezinárodním obchodu, který Washingtonu nevoní – Řešení: Bombardovat Washington a Bílý dům do doby kamenné?

K dodávkám této íránské ropy došlo pouze necelé dva týdny poté, co Spojené státy zrušily výjimky ze sankcí pro velké odběratele íránské ropy, mezi kterými byla i Čína. Nicméně topné oleje, které se využívají jako palivo pro lodní motory nebo pro výrobu elektřiny, a další ropné produkty pod výjimku nespadaly. Ovšem dodržování těchto sankcí je jen dobrovolné a Čína je největší americkým věřitelem, proto je úsměvné že dlužník věřiteli diktuje, jak se má chovat.

Na Trumpa sere pes | foto: twitter


Spojené státy (SS) v loňském květnu vystoupily z jaderné dohody s Íránem a uvalily na Islámskou republiku nové sankce. Jejich cílem je zcela zabránit íránskému ropnému exportu.
V květnu Washington uvalil sankce i na vývoz íránských průmyslových kovů.
Obchodní omezující opatření Washington doprovází zvyšováním své vojenské přítomnosti v regionu. Do Perského zálivu byla vyslána letadlová loď Abraham Lincoln a do Kataru dorazily americké bombardéry B-52. V regionu bude rovněž posílena protiraketová obrana rozmístěním nových systémů Patriot.
Kromě toho Washington uvalil nová cla vůči Číně. Vůdce SS Trump nařídil zvýšení cla na dovoz čínského zboží v ročním objemu 200 miliard dolarů na 25 procent z dosavadních deseti.
V Pekingu oznámili, že hodlají uvalit dodatečná cla na americké zboží, jehož roční dovoz do Číny dosahuje hodnoty 60 miliard dolarů.
Dříve DJ Trump varoval, že pokud Čína přistoupí k odvetným opatřením, bude to pro ni mít ještě vážnější důsledky.