Agrese proti Íránu: Saúdská Arábie a další země Perského zálivu souhlasily s rozmístěním vojsk SS

RIJÁD | Spojené státy (SS) zvyšují svou vojenskou přítomnost v regionu Blízkého východu. Deklarují, že jejich cílem má být zastrašení Íránu, nikoliv válečné přípravy. Informuje o americké válečné propagandě světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Budoucí mrtvoly v případě invaze do Íránu | repro: Sputnik (© Foto: Public domain/ Alan Graziano)

V sobotu saúdský deník oznámil: „Saúdská Arábie a jiné země Perského zálivu souhlasily s rozmístěním dalších amerických vojáků.“

Podle deníku Al-Sharq Al-Awsat, na který se odvolává Jerusalem Post, monarchie z Perského zálivu schválily americkou žádost na rozmístění dalších jednotek. Nové síly budou rozmístěny na souši i na moři.

„Dohoda má zastrašovat Írán před vojenskou eskalací, včetně útoků na americké cíle… Není namířena na vstup do války,“ cituje deník nejmenovaný saúdský zdroj.

Přestože Washington posílá do regionu působivý kontingent, jak podotýká list, Íránci se na podobnou vojenskou konfrontaci připravují mnoho let.

V případě války využijí tisíce malých rychlých motorových člunů Panthel, které jsou schopny vystřelit velké množství minometných granátů, které vytvoří ohnivou stěnu proti radarům a válečným lodím nepřítele.

Lži Spojených států jako agresivní propaganda

Spojené státy – globální vrah

Dříve Spojené státy (SS) oznámily, že jejich síly v Iráku čelí bezprostřední hrozbě ze strany proíránských milicí. Ve čtvrtek večer britský deník The Guardian publikoval zprávu, ve které tvrdí, že velitel elitních íránských jednotek Quds Kásim Sulejmaní před třemi týdny vyzval proíránské milice v Iráku, aby se připravily na zástupnou válku se Spojenými státy.

Ve středu 15. května americké tajné služby odtajnily fotografii, která má údajně zachycovat íránské rakety nakládané na člun v Perském zálivu. The New York Times tvrdí, že poskok vůdce SS pro agresivní vyhrožování a válečné provokace John Bolton a ministr zahraničí SS M.Rd. Pompeo považují fotografie za důkaz reálné hrozby.

Fotografie s cenou asi jako důkazy o iráckých chemických zbraních, které se nikdy v Iráku nenašly? Jiní pošuci, ale ze stejné země – zvyky nemění.

Nicméně zástupce velitele koalice vedené SS na Blízkém východě, britský generálmajor Chritopher Ghika, v úterý 14. května prohlásil, že zvýšená hrozba ze strany Íránem podporovaných sil v Iráku a Sýrii nebyla zaznamenána. Ještě mu nedorazila aktuální brožura s americkou propagandou?

Proti tomuto prohlášení se ihned ohradilo americké velitelství CENTCOM, které má na starosti operace na Blízkém východě: „Nedávné komentáře zástupce velitele OIR (Operation Inherent Resolve, jak se oficiálně jmenuje americká koalice na Blízkém východě, pozn. red.) protiřečí důvěryhodným hrozbám, které identifikovaly SS a spojenci ohledně sil podporovaných Íránem v regionu (…). Kvůli tomu je OIR ve stavu zvýšené pohotovosti a důkladně monitorujeme důvěryhodné a možné bezprostřední hrozby pro americké síly v Iráku,“ píše se na jejich internetových stránkách. Místo aby mu dali správnou brožuru, tak z něj udělali náležitého britského blbce.

Americké partnery podpořil i britský ministr zahraničí Jeremy Hunt: „Sdílíme stejný názor o zvýšené hrozbě ze strany Íránu,“ napsal na Twitteru. „Jako vždy pracujeme se Spojenými státy,“ doplnil pudlík poskakující, jak vrazi z Washingtonu pískají.