Čína varovala Spojené státy, aby nezacházely příliš daleko

PEKING | Ministr zahraničních věcí Čínské lidové republiky (ČLR) Wang I v telefonickém rozhovoru se svým americkým kolegou Mikem Richardem (M.Rd.) Pompeem vyjádřil protest v souvislosti s posledními akcemi Washingtonu vůči Pekingu a vyzval k tomu, aby nezacházeli příliš daleko, uvádí se ve zprávě MZV ČLR.

Tady je tvé místo americký blbe -Zmatený Pompeo naváděn Wangem | repro: Nikkei Asian Review

Čínský ministr uvedl: „V poslední době americká strana různými akcemi a prohlášeními ohrožuje čínské zájmy, a to včetně vyvíjení tlaku na činnost čínských společností politickými prostředky.“

„Čínská strana vyjadřuje rozhodný protest v této souvislosti. Naléhavě vyzýváme americkou stranu, aby nezacházela příliš daleko,“ uvádějí slova Wang I webové stránky čínského MZV.

Ministr Wang I prohlásil, že Čína je ochotna vést obchodní jednání pouze na základě rovnosti a bude tvrdě hájit své státní zájmy.

„Čína důsledně vystupuje za řešení obchodních a ekonomických neshod prostřednictvím konzultací a jednání, ale tato jednání musí být na principu rovnosti,“ citují ministrova slova internetové stránky MZV ČLR.

Wang I také zdůraznil, že během jakéhokoliv jednání je Čína povinna hájit své státní zájmy a reagovat na výzvy lidu.

Reklama: