Marine Le Pen předpovídá historickou výhru v eurovolbách pro vlasteneckou ENF, kterou tvoří i česká SPD

MILÁN | ředsedkyně francouzské gaullistické strany Národní sdružení Marine Le Pen věří, že nadcházející volby do Evropského parlamentu přinesou vlasteneckým stranám velké vítězství. Podle ní má blok Evropa národů a svobody (ENF) šanci, že se umístí na druhém místě.

Naděje pro Evropu

Týden před eurovolbami se v sobotu v Miláně konalo shromáždění dvanácti evropských vlasteneckých stran. Shromáždění zorganizoval Matteo Salvini, který je italským místopředsedou vlády a předsedou nejsilnější italské politické strany Liga.

Podle Marine Le Pen mají strany bloku ENF reálnou šanci dostat se z osmého místa na druhou nebo třetí příčku. Frakce Evropského parlamentu Evropa národů a svobody dokáže prolomit dosavadní dominantní postavení středopravicových a středolevicových stran. Do koalice chce případně přidat další vlastecké strany.

Salvini spolu s Le Pen dlouhodobě usilují o vytvoření panevropské aliance vlasteneckých stran, jejímž cílem je změnit politiku Evropské unie.

MUDr. Ivan David | repro: yektauzunoglu.com

Podle průzkumů veřejného mínění Salviniho Liga zvýší počet svých europoslanců z šesti na 26, Národní sdružení Le Penové pak z 15 na 20 a Alternativa pro Německo (AfD) z jednoho na 11. Česká SPD má šanci až na tři poslance, kdy nyní nemá žádné zastoupení v EP, proto pokud chcete volit Marine Le Pen, Geerta Wilderse, či Mattea Salviniho volte Ivana Davida a SPD.