Teroristický útok v Egyptě a zranění turisté při explozi bomby. Exploze zasáhla autobus

KÁHIRA | Podle informací z Egypta měla v neděli odpoledne vybuchnout bomba nedaleko Velkého egyptského muzea v Gíze. Cílem útoku se měl dle informací stát autobus s turisty. Při incidentu bylo zraněno několik lidí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zranění turisté v Egyptě | repro: twitter

Při teroristickém útoku, který včera odehrál v Egyptě, mělo být zraněno až 17 lidí. O takovém počtu zraněných informoval britský list Daily Mirror. Údaje o počtu zraněných se ale liší.

Například Al-Arabiya uvádí, že bylo zraněno jen patnáct lidí. Přitom šest z nich měli být turisté původem z Jihoafrické republiky. Další média však hovoří o sedmnáct zraněných, konkrétně deseti Egypťanech a sedmi turistech z JAR.

Už nyní je však jasné, že většinu zraněných tvoří zahraniční turisté. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na dva bezpečnostní zdroje.

Vše se odehrálo nedaleko slavných pyramid. BBC uvádí, že explodovalo nespecifikované zařízení, a to poblíž muzejního plotu. Stalo se tak ve chvíli, kdy kolem projížděl autobus s turisty. Právě ten měl být dle údajů terčem útoku. Na internetu se již objevilo několik snímků z místa výbuchu.

​Na fotkách lze vidět, že exploze poničila kamennou zeď. Ze zasaženého autobusu vystupovali lidé, přičemž někteří cestující na sobě měli krvavé šrámy. Autobus, ve kterém cestovali turisté, má navíc poničené přední sklo a rozbitá skla na pravé straně.

Zatím nebyly zveřejněny žádné zprávy o tom, že by při incidentu někdo zemřel. Jeden ze svědků, Mohamed el-Mandouh, agentuře Reuters prozradil, že slyšel „velice hlasitý výbuch“, když čekal v dopravní zácpě poblíž místa výbuchu. Nutno podotknout, že se jedná již o druhý incident za posledního půl roku, do něhož byli zapojeni zahraniční turisté.